Didžiausia Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja žvalgosi į Šiaulius

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Aviacijos šventės Šiaulių Zoknių oro uoste akimirka.
Didžiausia Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja „Israel Aerospace Industries“ (IAI) domisi galimybe pradėti veiklą Tarptautiniame Šiaulių oro uoste. Šiuo metu investuotojų ieškantis oro uostas Izraelio įmonę sudomino dėl patrauklios lokacijos, poreikius atitinkančios teritorijos dydžio ir turimos infrastruktūros. Šiuos privalumus kiek anksčiau įvertino „Aviatic MRO“, kuri kitąmet čia pradės statyti didžiausią Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą.

„Šiaulių oro uostas mus domina dėl perspektyvios lokacijos mūsų veiklos plėtrai Europoje, o Lietuva – kaip gerą investicinę aplinką ir daug kvalifikuotų inžinerijos bei kitų sričių specialistų galinti pasiūlyti rinka. Be to, šalis jau yra žinoma aviacijos rinkoje“, – sako IAI rinkodaros ir verslo plėtros viceprezidentas Refaelis Matalonas.

Anot jo, augantis Lietuvos aviacijos sektorius didina šalies patrauklumą investuotojams ir užsienio verslams, kurie planuoja plėtrą Europoje.

„Tai, kad tokios tarptautinės bendrovės kaip IAI domisi investicijomis Šiaulių oro uoste, yra puikus įvertinimas ne tik miestui, bet ir visai šaliai siekiant pritraukti užsienio investicijas. Neabejojame, kad Šiaulių oro uostas gali suteikti visą reikiamą infrastruktūrą sėkmingai vystyti aviacijos paslaugų veiklą. Be to, Šiaulių savivaldybė yra numačiusi lėšų atnaujinti oro uosto infrastruktūrą, kad dar labiau atitiktų verslo poreikius“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Izraelio valstybės valdoma, tarptautinė IAI bendrovė šiuo metu turi atstovybes 12-oje pasaulio valstybių: JAV, Australijoje, Brazilijoje, Indijoje, Kinijoje, Meksikoje ir kitose šalyse. Centrinė jos būstinė veikia Izraelio Lod mieste, greta Ben Guriono – pagrindinio šalies oro uosto. IAI ir jos antrinėse įmonėse dirba beveik 15 tūkst. darbuotojų.

IAI klientams visame pasaulyje teikia sraigtasparnių ir orlaivių modernizavimo, techninės priežiūros, keleivinių lėktuvų transformavimo į krovininius, naujų orlaivių ir jų technologijų kūrimo, jų testavimo ir kitas paslaugas. Tarp bendrovės klientų – viešojo sektoriaus institucijos, aviacijos bendrovės, siuntų pristatymo ir logistikos įmonės, pavyzdžiui, DHL, UPS, „Amazon“ ir kt.

Tarptautinis Šiaulių oro uostas – civilinis ir karinis oro uostas, įsikūręs Zoknių aerodrome. Čia įrengtas ilgiausias Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo takas (3500 m. ilgio ir 45 m. pločio), kuris leidžia teikti paslaugas visų tipų neriboto tūpimo svorio orlaiviams. Taip pat oro uostas gali užtikrinti paslaugas visą parą, nes jame netaikomi garso apribojimai.

Komentarai

Vakar    Ant, 2019-12-17 / 19:21

In reply to by Siauliečiams

Tai kai veršelius skraidino į Izraelį. Šiauliečiai juto kažkokius nepatogumus dėl garso? Daugiau garso Nato naikintuvai duoda. Skraido už Tavo ir Lietuvos žmonių pinigus,ir jokios naudos iš jų išvis miestui nėra. Absoliučiai. O čia bus papildomi pinigai į Šiaulių iždą ir tas džiugina,nes EU parama eina į galą jau. Duok dieve,kad tik investuotu į Šiaulius,nes Kaunas,Vilnius ir Palanga. Labai to nenori,kad Šiaulių miestas prakustu oro uosto sferoje. Ramybės ir taikos šį advento mėnesį.
Vakar    Ant, 2019-12-17 / 21:33

In reply to by vakarykščiam

Atsigavau rašosi. Moko tai antroje,trečioje klasėje. Tai kiek tu esi baigęs klausių? a?
Vakar    Ant, 2019-12-17 / 21:38

In reply to by Sanka

Kur rusas pirmiausia paleis raketas,jei kils karas? a? Kur? Ogi į Šiaulius ir Garantuotai žūtų visi Šiaulių miesto gyventojai,nuo dabartinių ginklų. Tau tai juokinga baisiai? a?
Vakar    Tre, 2019-12-18 / 08:27

In reply to by o tu

Rusas išėjo savo noru iš Lietuvos ir paliko viską,o NATO išeis,jei tik kils karas ir jis bus kitoks,nei rytų Ukrainoje. Pakeisti jau nebėra ką. Nebent santykius su kaimynais ir išvengti visa to.
miestietis    Ant, 2019-12-17 / 20:01
Tik savo negatyvu neišbaidykime oro uostui sėkmės ir kad nebūtų taip, kad vėl nepasielgtu su mumis, kaip su nepatyrusia mergele, kaip kad padarė verslininkas G.Žiemelis- pažaidė investuotoją, pasiėmė konkurso popierius, palaikė, o galop pasirodo vien tam, kad sukurtų intrigą ir gautų geresnes sąlygas Kaune. Ir dar pridėsiu- transporto lėktuvų ūžesį ir gausmą iškentėsime, bet karinių siaubūnų forsuotą pakilimą netoleruosime ir kantrybė nebus berybė, kuomet jie it specialiai besitreniruodami raižo virš centrinės miesto dalies, o miesto valdžia apsimeta, kad negirdi ir suspaudę kinkas bijo pasikalbėti su kariškiais.
Vakar    Ant, 2019-12-17 / 20:46

In reply to by miestietis

Pataisysiu. Miesto valdžia ten negali kojos kelti,nes viskam ten vadovauja centrine valdžia. Gerbiamieji Linkevičius ir Karoblis, o jie toli nuo Šiaulių miesto ir negirdi,kai po penkis kartus kyla naikintuvai.
Vakar    Tre, 2019-12-18 / 08:21

In reply to by Ei

Ar matei mūsų merą ten per televizija,kai perduoda pamaina kitai Nato šaliai? Aš nė karto. Atvažiuoja iš centrinės valdžios vyrai.
Vakar    Tre, 2019-12-18 / 08:14
Labas rytas Komentatoriai. Dar syki kartoju nenusileiskime iki kitų dienraščių lygio. Jei jau bendraujame čia. Tai labai,labai prašau dar syki. Be užgauliojimų ir interneto patyčių. Mieste ir taip veidai visi"surūgę" iš kas 10 ar 20 žmogaus išvysi šypsena veide. Nekalbu apie pardavėjas prekybos centruose. Liko paskutinė advento savaitė. Dar kartą ramybės ir taikos visiems šia savaite. Geros dienos visiems.
Siaulietis    Tre, 2019-12-18 / 09:02
Na tie itariu vel apgaus. Issiprasys ir Siauliu ir viriausybes investavimo pinigu. Gaus, pasidalins ir dings ko gero.
Ramus    Tre, 2019-12-18 / 09:48
Izraelis? Tada jokiu būdu neatveskim jų papietauti į ,,Senąjį sodžių" Stoties gatvėje, kur ,,benamis" buvo padegęs vieno politiko visureigį. Nes ta valgykla yra buvusi sinagoga, o ant jos sienos kažkoks menininkas nupaišė patrankos šūvį. Visaip gali suprasti jautrūs izraeliečiai.
Isvada    Tre, 2019-12-18 / 10:38
"Vakar"tikras vata. Simtas procentu Putino trolis. Nato neskraidytu, skraidytu rusai, bet jie jau skraide ir i Sibira veze, ir saude. Taigi geriau NATO.
Vakar    Tre, 2019-12-18 / 15:55

In reply to by Isvada

Tau dėl to nė kiek negaila 1 milijardo euro. Tiek kainuoja jų išlaikymas Lietuvai. Niekam nėra pinigų daugiau,nei Mokytojams,nei policininkams,nei daktarams ir absoliučiai niekam,dėl ko nesumažina pvm maistui ir viskam,nes reikia pinigų išlaikyti viskam. O kas liečia Sibira ir šaudymą. Tu paskaityk istorija. O ką darė Vokiečiai mūsų draugai dabar. Kiek jie išžudė žmonių? Visur ir visada bus kalta Rusija. O kitas likęs pasaulis toks šventas,kad nors dėk prie širdies.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.