Didžiausia Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja žvalgosi į Šiaulius

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Aviacijos šventės Šiaulių Zoknių oro uoste akimirka.
Didžiausia Izraelio aviacijos ir kosmoso įrangos gamintoja „Israel Aerospace Industries“ (IAI) domisi galimybe pradėti veiklą Tarptautiniame Šiaulių oro uoste. Šiuo metu investuotojų ieškantis oro uostas Izraelio įmonę sudomino dėl patrauklios lokacijos, poreikius atitinkančios teritorijos dydžio ir turimos infrastruktūros. Šiuos privalumus kiek anksčiau įvertino „Aviatic MRO“, kuri kitąmet čia pradės statyti didžiausią Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą.

„Šiaulių oro uostas mus domina dėl perspektyvios lokacijos mūsų veiklos plėtrai Europoje, o Lietuva – kaip gerą investicinę aplinką ir daug kvalifikuotų inžinerijos bei kitų sričių specialistų galinti pasiūlyti rinka. Be to, šalis jau yra žinoma aviacijos rinkoje“, – sako IAI rinkodaros ir verslo plėtros viceprezidentas Refaelis Matalonas.

Anot jo, augantis Lietuvos aviacijos sektorius didina šalies patrauklumą investuotojams ir užsienio verslams, kurie planuoja plėtrą Europoje.

„Tai, kad tokios tarptautinės bendrovės kaip IAI domisi investicijomis Šiaulių oro uoste, yra puikus įvertinimas ne tik miestui, bet ir visai šaliai siekiant pritraukti užsienio investicijas. Neabejojame, kad Šiaulių oro uostas gali suteikti visą reikiamą infrastruktūrą sėkmingai vystyti aviacijos paslaugų veiklą. Be to, Šiaulių savivaldybė yra numačiusi lėšų atnaujinti oro uosto infrastruktūrą, kad dar labiau atitiktų verslo poreikius“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Izraelio valstybės valdoma, tarptautinė IAI bendrovė šiuo metu turi atstovybes 12-oje pasaulio valstybių: JAV, Australijoje, Brazilijoje, Indijoje, Kinijoje, Meksikoje ir kitose šalyse. Centrinė jos būstinė veikia Izraelio Lod mieste, greta Ben Guriono – pagrindinio šalies oro uosto. IAI ir jos antrinėse įmonėse dirba beveik 15 tūkst. darbuotojų.

IAI klientams visame pasaulyje teikia sraigtasparnių ir orlaivių modernizavimo, techninės priežiūros, keleivinių lėktuvų transformavimo į krovininius, naujų orlaivių ir jų technologijų kūrimo, jų testavimo ir kitas paslaugas. Tarp bendrovės klientų – viešojo sektoriaus institucijos, aviacijos bendrovės, siuntų pristatymo ir logistikos įmonės, pavyzdžiui, DHL, UPS, „Amazon“ ir kt.

Tarptautinis Šiaulių oro uostas – civilinis ir karinis oro uostas, įsikūręs Zoknių aerodrome. Čia įrengtas ilgiausias Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo takas (3500 m. ilgio ir 45 m. pločio), kuris leidžia teikti paslaugas visų tipų neriboto tūpimo svorio orlaiviams. Taip pat oro uostas gali užtikrinti paslaugas visą parą, nes jame netaikomi garso apribojimai.