Daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Prasidėjo naujas gripo sezonas.  Šiauliuose praeitą savaitę užregistruoti 1 362 pacientai, susirgę peršalimo ligomis. Gripo atvejų dar nebuvo.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Editos Satkevičienės, šaltuoju metų laikotarpiu padidėja sergamumas ne tik ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, gripu, vėjaraupiais, bet ir rotavirusinėmis žarnyno infekcijomis. Tai lemia daugelis faktorių – virusų savybės, susilpnėjęs imunitetas, daugiau laiko praleidžiama uždarose patalpose, dėl ko susidaro palankios sąlygos virusams plisti.

Daugiametės epidemiologinės analizės duomenimis, Šiaulių apskrityje sergamumo padidėjimas rotavirusine žarnyno infekcija registruojamas kovo–balandžio mėnesiais.

NVSC Šiaulių departamento duomenimis, Šiaulių apskrityje šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais užregistruoti 283 rotavirusinės infekcijos atvejai, tai yra 26 atvejais daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Rugsėjį Šiaulių mieste ir rajone užfiksuota po vieną rotavirusninės infekcijos atvejį.
Didžiąją dalį (99 proc.) susirgusiųjų sudaro vaikai, užregistruotas tik vienas susirgęs suaugęs asmuo. Neišvengta ir protrūkių, per šių metų 8 mėnesius Šiaulių mieste ir rajone užregistruota 14 rotavirusinės infekcijos protrūkių šeimose ir keturiose vaikų ugdymo įstaigose.

Nemaža dalis norovirusinių susirgimų atvejų patenka į nepatikslintos etiologijos žarnyno infekcijų grupę.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.