Šiauliai sunkiai vaduojami nuo sniego

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose vienu metu daugiausiai dirba aštuonios sniego valymo mašinos.
Šiauliai skendėja sniege, vairuotojai ir pėstieji piktinasi sunkiai išvažiuojamomis gatvėmis ir vos praeinamais šaligatviais. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovai spaudos konferencijoje kalbėjo, kad miestą valanti įmonė dirba sunkiomis meteorologinėmis sąlygomis, gatvės yra valomos, tačiau sniegas ir vėl jas padengia.

Sniego sluoksnis – 28–30 centimetrų

„Sniegas pridarė nemažai problemų mums, šiauliečiams. Turime apsnigtas gatves ir šaligatvius. Meteorologijos tarnybos duomenimis, sniego yra 28–30 centimetrų, o supustytose vietose ir dar daugiau“, – vakar po pietų spaudos konferencijoje sakė Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

Vedėja akcentavo, kad snygis tęsiasi ilgiau nei 6 valandas ir tai laikoma ypač sudėtingomis meteorologinėmis sąlygomis. Paslaugos teikėjui – UAB „Ecoservice projektai“ – tenka dirbti sunkiomis sąlygomis, o gyventojų prašoma būti kantriems, laukti snygio pabaigos, įsivertinti sudėtingas eismo sąlygas ir rinktis tiktai labai būtinas keliones.

Keliai yra valomi pagal 4 gatvių lygius ir pradedama valyti nuo pirmo lygio pagrindinių miesto gatvių. Darbai vyksta ir sningant, tačiau pabaigus snigti pirmojo lygio gatvės per 5 valandas turi būti nuvalytos iki juodos kelio dangos. Antro lygio – per 6 valandas, o trečio – per 8 valandas.

Ketvirto lygio gatvelės turi būti išvažiuojamos, jos valomos tik tada, kai susidaro didelis sniego sluoksnis. Anot E. Bružienės, akivaizdu, kad tiek sniego jau yra, todėl valančiai įmonei bus daug iššūkių nuvalyti visas gatves.

Skyriaus vadovė sakė, jog įmonės atstovai užtikrino, kad turi sukaupę pakankamai druskos ir jos mišinio gatvėms barstyti.

Kol autobusai įvažiuoja į viadukus – viskas normaliai

Miesto koordinavimo skyriaus, kontroliuojančio paslaugos kokybę, vedėja Rigita Tijūnaitienė informavo, kad sekmadienį nuo 22 valandos miesto gatves valė keturi „Ecoservice projektai“ automobiliai, nuo 3 valandos nakties jau dirbo 8 mašinos, tačiau nuo 6 valandos ryto kas pusvalandį po vieną grįžo į bazę ir vėl liko tik keturios. R. Tijūnaitienė sakė, kad įmonės atstovai aiškino, jog trys vairuotojai pasijuto blogai, juos pažadėta pakeisti per 4 valandas. Be to, automobiliams sugrįžti į bazę tenka užsipilti kuro ar barstymo mišinio, todėl ne visuomet mieste gali dirbti maksimalus gatves valančių mašinų skaičius.

Vedėja pranešė, kad pirmadienį 12 valandą buvo nuvalyta 90 kilometrų pirmo lygio gatvių, 238 kilometrai antro lygio ir 96 kilometrai trečio lygio. Pradėtos valyti ir mažiausiai intensyvios ketvirto lygio gatvės, tačiau nuolat sningant paslaugos teikėjui tenka vėl grįžti į intensyviausias miesto gatves.

Per savaitę Miesto koordinavimo skyrius kartu su iš gyventojų gaunamais skundais užfiksavo beveik 100 pretenzijų. Daugiausiai nusiskundimų – dėl nenuvalytų šaligatvių. Dėl gatvių priežiūros priekaištų mažiau. Vedėja pabrėžė, kad šįmet prioritetai teikiami pėstiesiems ir visuomeninio transporto keleiviams, todėl labiausiai žiūrima šaligatvių, pėsčiųjų takų, autobusų aikštelių valymo kokybės.

Anot R. Tijūnaitienės, pikčiausių skambučių ar pranešimų sulaukia būtent iš ketvirto lygio gatvių.

„Yra toks sezonas. Prašome kuo mažiau eiti iš namų. Bent jau snygio metu apsirūpinti priemonėmis, vandeniu. Kol sninga tobulai tikrai nebus. Valymo procesas vyksta, bet jis nėra tobulas“, – sakė vedėja.

Ji paaiškino, kad įmonė yra atnaujinusi savo pajėgumus. Ypač padaugėjo šaligatvius valančių traktoriukų, sumažėjo rankų darbo, tai reiškia, kad valymo darbai atliekami greičiau.

Skyriaus vadovė tikino, kad vertinti, kaip atliekamos valymo paslaugos snygio metu yra sudėtinga, tai reikės daryti pasibaigus snygiui.

Spaudos konferencijoje dar priminta, kad daugiabučių kiemus valosi bendrijos pačios arba perkamos valymo paslaugos. Miestas kiemų nevalo, tik bendras aikšteles.

Vienas iš pagrindinių gatvių valymo kriterijų – kaip sekasi važiuoti viešajam transportui. Vairuotojai yra aktyvūs, praneša Miesto koordinavimo skyriui apie nepakankamai nuvalytas stoteles.

„Kol autobusai įvažiuoja į viadukus, tol galvojame, kad šitokiomis sąlygomis, gatvės normaliai prižiūrimos. Tokios tragiškos situacijos, kad negalėtų važiuoti autobusai, neturime“, – vertino R. Tijūnaitienė.