Ryžtingas vyras nutempė degantį automobilį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulietis Arvydas Medzeliauskas praėjusį savaitgalį tapo socialinių tinklų grupių įžymybe – jis ėmėsi rizikingų veiksmų, kurių dėka pavyko išsaugoti visai jam nepažįstamų žmonių turtą.
Šiauliuose, Sevastopolio gatvės automobilių stovėjimo aikštelėje, praėjusios savaitės ketvirtadienio popietę užsidegęs lengvasis automobilis „Opel Astra“ sukėlė tikrą audrą feisbuko platybėse. Gaisro nuotraukos ir vaizdo įrašus pamatę žmonės negailėjo pagyrimų tuo metu į aikštelę įvažiavusio automobilio vairuotojui, kuris nedvejodamas ėmėsi ryžtingų veiksmų.

„Šiaulių kraštui“ pavyko surasti ir pasikalbėti su Arvydu Medzeliausku – 36 metų šiauliečiu, kurio dėka automobilio gaisras nepadarė didesnės žalos greta stovėjusių mašinų savininkams. Už drąsų poelgį – Pagalbą artimam – vyras vakar apdovanotas Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje.

Gaisras

Pirminėmis gaisrų tyrėjų išvadomis, automobilis „Opel Astra“ užsidegė dėl mašinos elektros instaliacijos gedimo. Dėl to išdegė variklio skyrius, supleškėjo salonas, nuo karščio susprogo priekinio ir šoninio langų stiklai.

Ugnis apgadino ir šalia degančio automobilio stovėjusį autobusiuką „Opel Vivaro“. Aprūko ir apdegė šonas, išdužo šoninis stiklas, apsilydė plastikinės išorės detalės.

Krovininis autobusiukas būtų buvęs apgadintas kur kas labiau, jei ne atsitiktinai prošal važiavusio šiauliečio A. Medzeliausko greita reakcija ir drąsus elgesys.

Nuotraukos iš gaisravietės ir vaizdo medžiaga akimirksniu paplito socialiniuose tinkluose. Žmonės negailėjo gerų žodžių degantį automobilį nuo šalia stovėjusių patraukusiam ir taip svetimą turtą apsaugojusiam vairuotojui.

Poelgio nesureikšmina

Kitądien po gaisro kilnų darbą atlikusio ir nuvažiavusio geradario paiešką paskelbė apsaugoto autobusiuko savininkas Laimonas. Vyras „Šiaulių kraštui“ sakė jaučiantis didelį dėkingumą žmogui, kuris padėjo išsaugoti ne tik jo mikroautobusą, bet ir visus jame buvusius vaisius, skirtus parduoti Lieporių turgelyje.

„Jei ne jis, viskas būtų sudegę“, – sakė pašnekovas.

Vyrui pavyko susisiekti su ryžtingu vyru. Šeštadienį jiedu susitiko. Laimonas Arvydui nuoširdžiai padėkojo ir įteikė sodo gėrybių.

A. Medzeliauskas sutiko pasikalbėti ir su „Šiaulių kraštu“. Jis savo poelgio nesureikšmino. Sakė, skirtingai negu minia „gelbėjimo operacijos“ vaizdo įrašą pažiūrėjusių žmonių, didelės grėsmės sau ir savo automobiliui tada neįžvelgęs.

„Tiesiog sąlygos tam padaryti buvo palankios: vakarų vėjas nešė liepsną į šoną, o degančios mašinos galas, kuriame dujų balionas arba degalų bakas, dar nedegė“, – sakė šiaulietis.

Pirma mintis – gesintuvas

Dūmų debesį, sklindantį iš aikštelės, Arvydas pamatė savo reikalais važiuodamas Tilžės gatve nuo prekybos centro „Arena“ į centro pusę. Iš pradžių pagalvojo, kad dega šiukšlių konteineris.

Privažiavęs arčiau „Akropolio“ esančio šviesoforo, vairuotojas įsitikino, kad dūmai sklinda vis dėlto ne nuo konteinerio, o nuo aikštelėje stovinčio lengvojo automobilio. Akimirksniu pagalvojo bagažinėje turintis gesintuvą, nedvejodamas pasuko dešinėn. Mašinos priekinis stiklas jau buvo sutrūkęs nuo karščio. Židinys buvo akivaizdžiai mašinos salone, kažkur po panele.

„Aš ir dar vienas vyras bandėm gesinti savo mašinose turėtais gesintuvais. Bet ką ten tas vienas kilogramas...“ – sakė A. Medzeliauskas.

Netrukus sprogo ir šoninis automobilio stiklas. Iš salono tą akimirką šoko liepsna, šoko ir kibo į šalia stovėjusį autobusiuką „Opel Vivaro“.

A. Medzeliauskui tada toptelėjo mintis degantį automobilį patraukti toliau nuo stovinčių greta. Iš savo automobilio pačiupęs trosą, vyras, talkinant dar vienam vyriškiui, pririšo jį prie atvira liepsna degančios mašinos ir savo elektromobilio „Nissan“.

Tuo metu nuo karščio sprogo ir autobusiuko šoninis stiklas. Nepaisant to, ugnyje paskendusį automobilį vairuotojas ištempė į aikštelės vidurį, toliau nuo stovėjusių automobilių, taip juos apsaugodamas.

Išgirdęs gaisrinių sirenų garsą, kaip galėdamas skubiau paliko aikštelę, padarydamas vietos ugniagesiams.

„Tik kelios sekundės ir liepsna tikrai būtų persimetusi į mikroautobuso saloną. Gesinti du automobilius iš karto ugniagesiams būtų kur kas sunkiau. Be to, dar vienai šeimai nuostoliai...“ – sakė A. Medzeliauskas.

Jam žinoma, kad sudegusios mašinos savininkas su žmona į Šiaulius buvo atvykę iš Garliavos (Kauno rajonas). Jų mašina sudegė.

Pareigūnų ačiū

Vakar už drąsų poelgį Arvydas Medzeliauskas pagerbtas Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Drąsiam vyrui įteikta simbolinė vardinė dovana.

„Žygdarbis“, – tokiu žodžiu šiauliečio poelgį apibendrino dovaną įteikę ugniagesių vadovai.

Nuo 18-ojo gimtadienio vairuojantis Arvydas sako, kad kelyje visada stengiasi elgtis taip, kaip norėtų, kad elgtųsi kiti.

Kad šiaulietis laikosi savo žodžio, liudija ir kiti jo darbai. Prieš pusę metų Šiauliuose, Architektų gatve, su žmona važiavęs Arvydas pamatė pakelėje stovintį automobilį. Jauno vairuotojo pasiteiravo, ar nereikia pagalbos ir sužinojo, kad pagalba praverstų, nes mašina sugedo. Padėjo nutempdamas sugedusį automobilį į stovėjimo aikštelę.