Respublikinės Šiaulių ligoninės ateitis – elektroninėje erdvėje

Respublikinės Šiaulių ligoninės ateitis – elektroninėje erdvėje

Respublikinės Šiaulių ligoninės ateitis – elektroninėje erdvėje

170 metų jubiliejų švenčia Respublikinė Šiaulių ligoninė. Vakar Šiaulių arenoje į iškilmes susirinko medikų bendruomenė. Be kitų svečių medikus sveikino Prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas.

Simona PUŽAITĖ

simona@skrastas.lt

Ateitis – elektroninei erdvei

Ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius pirmiausia sveikino vyresniąją gydytojų kartą. Šie medikai neturėjo modernios įrangos: ligas diagnozavo pasitelkę pirštus, klausą, nuojautą ir sukauptą patirtį.

P. Simavičius akcentavo gydytojų pasiaukojimą, gerą širdį – savybes, be kurių mediko darbas būtų neįmanomas. Nepaneigdamas technologijų svarbos jis pastebėjo, jog kartais geras žodis būna vertingesnis, nei galima įsivaizduoti.

„Netolimos ateities ligoninę įsivaizduoju be popierių, be parkerių. Vis kasdieniškesniais tampa žodžiai „elektroninė sveikata“. Elektroninėje erdvėje turėtų atsidurti tyrimų rezultatai, gydytojų paskyrimai, diagnozės. Gydytojas, vietoje to, kad pieštuku rašytų „romanus“, galės daugiau laiko skirti ligoniui, apžiūrai, diagnostikai, pokalbiui. Juk nuo to priklauso paslaugos kokybė“, – sakė P. Simavičius.

Pasak mediko, širdyje rusena noras, kad medicinos darbuotojų darbas būtų teisingai vertinamas ir suprantamas, jo nežlugdytų nepagrįstos pretenzijos.

Sveikino Prezidentas

Pasveikinti medikų į Šiaulių areną atvyko Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene, premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Seimo nariai, ministrai.

„Medikams buvo, yra ir bus patikėta ne tik žmogaus, bet ir visos tautos sveikata“, – pabrėžė Prezidentas V. Adamkus. Dėkodamas Šiaulių medikams jis linkėjo patirtį perduoti ateities kartoms.

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio vardu nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklas įteiktas Ritai Ruškytei, Vidaus ligų skyriaus gydytojai terapeutei.

Garbės ženklu apdovanota ir Nijolė Rukštelienė, Sveikatos statistikos, analizės ir skubiosios konsultacinės pagalbos skyriaus vedėja. Jai suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

Įvertinimus už darbą medikams, ilgamečiams administracijos darbuotojams taip pat įteikė ligoninės vadovas P. Simavičius.

Pradžia - 20 lovų

Kvalifikuota medicinos pagalba Šiauliuose susijusi su grafo Antano Tyzenhauzo ir grafų Zubovų veikla. 1777 metais A. Tyzenhauzas Šiauliuose įkurdino Gardino gydytoją Bolenskį ir su juo sudarė griežtą sutartį nemokamai gydyti valstiečius ir tarnautojus.

1843 metais įkurta Šiaulių ligoninė: prasidėjusi nuo 20 lovų talpinančios gydymo įstaigos, išaugo iki 1350 lovų ligoninės.

Šiaulių ligoninė per metus dabar išgydo apie 50-54 tūkstančių pacientų stacionare ir apie 300 tūkstančių konsultuoja ambulatoriškai. Tai ne tik Šiaulių miesto bei regiono, bet ir Lietuvos, užsienio pacientai.

Ligoninėje dirba 395 gydytojai, 1140 bendrosios praktikos slaugytojų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SVEČIAI: Ligoninės vadovas Petras Simavičius (iš kairės) pasitiko pasveikinti atvykusius svečius.

PARODA: Ligoninės 170-ojo jubiliejaus proga veikė istorinių fotografijų paroda, primenanti, kuo ir kaip gyveno šiauliečiai medikai.

KALBA: Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius akcentavo gydytojų pasiaukojimą, gerą širdį.

MEDIKAI: Medikų bendruomenė dalyvavo 170-ajam jubiliejui skirtose iškilmėse.

VEDĖJAI: Vakarą vedė šiauliečiai aktoriai Aurimas Žvinys ir Inga Norkutė-Žvinienė.