
Naujausios
Liepos 10 dieną Šiaulių dailės galerijoje atidarytos grupių „Kažką darom“ ir „Giria“ tapybos parodos.
Grupės „Kažką darom“ paroda „2²“ – tai keturių jaunų menininkų Luko Marciulevičiaus, Eglės Marcinkevičiūtės, Ligijos Žilinskienės ir Lilijos Gotautaitės-Smalinskės eksperimentas su peizažu.
Parodoje daugiau kalbama apie tai, kas liko iš vaizdo, kai jį paveikia urbanizacija, klimato krizė ar asmeninės dezorientacijos. Keturios pozicijos, keturi žvilgsniai, keturi pasauliai, apimantys nuo išblukusių etninių prisiminimų iki naujų, postantropoceniškų geografijų.
Vienur kūriniuose peizažas skaidomas iki pagrindinių spalvinių santykių, kitur – perdirbamas į industrinės estetikos atspindį ar net permąstomas kaip vartojimo kultūros šalutinis produktas.
Antra pristatyta paroda – grupės „Giria“ tapyba.
Į grupę „Giria“ susibūrė penki tapytojai: vilniečiai Gustas Jagminas ir Ina Budrytė, kauniečiai Romanas Averincevas ir Irena Mika, Algirdas Judickas iš Daugų.
Pavadinimas „Giria“ susideda iš parodos dalyvių pirmųjų vardo raidžių.
„Mes lyg medžiai girioje, kažkuo panašūs, bet ir labai skirtingi. Mūsų kūrybai būdingas šiurkštus išraiškingumas, art brut reiškiniai, ne visai teisinga tapyba, kartais primityvistinė maniera. Tapymo paskatos, išraiškos būdai, tepimo manieros, siužetai, temos ir priežastys, skatinančios mus tapyti, skiriasi, bet mes, kaip tie miško medžiai, susisiekiame, kartais šakų, o kartais šaknų lygmenyje ir mums tinka vienoje girioje augti“, – save pristato kūrėjai.
Į savo parodas „Giria“ mėgsta pasikviesti autorių iš šalies. Parodoje Šiaulių dailės galerijoje dalyvauja keturi pakviesti autoriai: Dalia Mažeikytė, tapanti meditacines vizijas, Jono Čepo išraiškingi gyvūnai, Olena Sagayda iš Ukrainos, Kijevo, tapanti primityvistine maniera pasakiškus ir mitinius vaizdinius, ir nežinomo dailininko labai įtaigus moters portretas iš kalėjimo parodos.
Abi parodas Šiaulių dailės galerijoje galima pamatyti iki rugpjūčio 2 dienos.