Prašo taupyti vandenį

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Alina tropinis karštis.
Bendrovė "Vilniaus vandenys" fiksuoja, kad šiuo metu kai kuriose vietovėse Vilniaus mieste ir rajone geriamojo vandens sunaudojama tris kartus daugiau nei įprastai, ir prašo gyventojų vandenį vartoti atsakingai ir taupiai.

Bendrovė skelbia, šiuo metu Vilniuje visi gyventojai aprūpinami geriamuoju vandeniu, bet yra vietų, kur dėl išaugusio vandens suvartojimo vandens slėgis sumažėjęs. Bendrovė pasiruošusi užtikrinti, kad miesto ir aplinkinių rajonų gyventojai nepritrūktų vandens šiomis karštomis dienomis.
"Vilniaus vandenų" duomenimis, paprastai per parą Vilniaus mieste suvartojama apie 90 tūkstančių kubinių metrų vandens, tuo metu šiomis dienomis geriamojo vandens suvartojimas sostinėje išaugo iki 112 tūkstančių kubinių metrų per parą.
"Šiomis dienomis vidutiniškai Vilniaus mieste patiekiame 25 procentais daugiau vandens nei įprastai. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, apie kokius vandens kiekius kalbame, vaizdžiai galima pasakyti, kad dabar vandens sunaudojame tiek, kiek paprastai sunaudoja visas Vilnius, prie jo dar papildomai prijungus tokio dydžio teritorijas kaip Lazdynai, Karoliniškės, Pilaitė ir Naujininkai", – pranešime cituojamas "Vilniaus vandenų" generalinis direktorius Marius Švaikauskas.
"Vilniaus vandenys" prašo privačių valdų savininkų šiomis dienomis vandenį vartoti itin atsakingai ir taupiai, kiek įmanoma mažiau jo skirti laistymui. Priešingu atveju, pasak bendrovės, kai kuriomis valandomis gali tekti riboti vandens slėgį, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas vandens tiekimas.
Dėl karščių ekstremaliai išaugus vandens suvartojimui, kuris kai kuriose Kauno vietose lėmė vandens tiekimo sutrikimus, Kauno miesto savivaldybė prašo visų kauniečių nelaistyti vejų nuo 18 iki 23 valandos.
Savivaldybė praneša, kad su vandens tiekimo sutrikimais šiomis dienomis susiduria iki tūkstančio kauniečių.
Pasak laikinai bendrovės "Kauno vandenys" direktoriaus pareigas einančio Ramūno Šulskaus, visi miesto gręžiniai ir siurblinės dirba visa galia. Vandens tiekimo problemos fiksuojamos vakarinėje miesto dalyje, daugiausiai Aleksote ir Vilijampolėje. Tuo metu rytinėje miesto dalyje esančiuose gręžiniuose, iš kurių išgaunama didžioji dalis miestui tiekimo vandens, dar yra nemažai rezervų, teigiama pranešime.
Kol vyrauja karščiai, pasak Kauno miesto savivaldybės, yra pristabdyti vamzdynų rekonstrukcijos darbai Tunelio gatvėje ir Karaliaus Mindaugo prospekte. Be to, po užbaigtų rekonstrukcijos darbų bus užpildytas vandens rezervuaras, esantis Aukštaičių gatvėje, iš kurio į mikrorajonus papildomai bus tiekiamas vanduo.