Atversta medžiotojų namelio sprogdinimo byla

Šiaulių AT nuotr.
Medžiotojų namelio sprogdintojų bylą atvertęs teismas nagrinėjimą tęs rugpjūčio mėnesį.
Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje šiauliečiai 26-erių Martynas Bekeris ir metais jaunesnis Aivaras Stugys kaltinami neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, turto sunaikinimu ar sugadinimu.

Byla pradėta nagrinėti iš esmės, buvo pagarsintas kaltinamasis aktas, apklausti į teismo posėdį atvykę liudytojai.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltę neigę vaikinai ir teisme pareiškė kaltės nepripažįstantys, esą metę ne kovinę granatą.

Parodymus A. Stugys sakė duosiantis, kai bus apklausti liudytojai, kiti proceso dalyviai.

M. Bekeris paprašė teismo posėdį atidėti, kol pasisamdys advokatą.

Byloje yra pareikštas medžiotojų būrelio civilinis ieškinys – 2 310 eurų.

Kitas teismo posėdis numatytas rugpjūčio 14 dieną.

Bylos duomenimis, 2018 metų gruodžio mėnesio vakarą vienoje Šiaulių rajone esančioje miško apsuptoje poilsiavietėje per sprogimą buvo apgadintas medžiotojų būreliui priklausantis namelis – rasti išdaužyti langai, suskilinėjusios durys, ant grindų ir suolų mėtėsi šukės.

Medžiotojai taip pat teigė, jog buvo pažeistas namelio stogas. Į policiją jie nesikreipė, nes nesitikėjo, jog kaltininkai bus surasti.

Praėjus keliems mėnesiams po sprogimo Lietuvos kariuomenės dalinyje Radviliškyje atlikus sprogstamųjų medžiagų ir šaudmenų neeilinę inventorizaciją paaiškėjo, kad trūksta keturių rankinių granatų.

Pradėję ikiteisminį tyrimą, Lietuvos kariuomenės karo policijos pareigūnai netrukus išaiškino įtariamuosius – buvusį Brigados generolo M. Pečiulionio artilerijos bataliono profesinės tarnybos karį A. Stugį ir tame pačiame batalione tarnaujantį M. Bekerį.

Bylos duomenimis, minėtą 2018-ųjų vakarą abu kaltinamieji su draugais nuvažiavo prie medžiotojų namelio ir priešininko gyvosios jėgos bei objektų žalojimui skirtą puolamąją rankinę granatą įmetė į namelį.

Nugriaudėjęs sprogimas apgadino statinį.