Sprogimas pakėlė namą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kelios akimirkos – namo kaip nebūta.
Balandžio 27-osios rytą Radviliškyje, Turgaus aikštėje, nugriaudėjęs sprogimas iki pamatų sugriovė pusę gyvenamojo namo, smarkiai suniokojo kitą pusę, apgadino kaimyninius pastatus. Tik per stebuklą nežuvo sprogusiame name tuo metu buvę du žmonės. 86 metų senolis dėl patirtų sužalojimų ir apdegimo gydomas reanimacijoje. Pirminėmis gaisrų tyrėjų išvadomis, sprogimo priežastis – dujų nuotėkis.

Nukentėjusysis rastas tarp griuvėsių

Dalį Radviliškio miesto apkurtinęs Turgaus gatvės 32 pastato sprogimas nugriaudėjo ketvirtis valandos po aštuonių ryto.

Į nelaimės vietą bematant prisistatė Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, policijos pareigūnai. Jie išvydo, kad iš medinio namo likusi tik krūva lentų ir rastų, mėtėsi stogo liekanos, o langų rėmai buvo nuskridę net į kitą pusę kelio. Metalo laužo krūva virto greta namo stovėjęs automobilis.

Incidento metu antrajame aukšte buvęs ir akimirksniu pirmajame aukšte atsidūręs paauglys nenukentėjo. Iš jo sužinoję, kad pirmajame aukšte yra jo senelis, gelbėtojai griuvėsiuose pradėjo jo paiešką. Iš po nuolaužų ištrauktas vyras buvo šoko būsenos, apsvilusiais plaukais, apdegusiu kūnu.

86 metų nukentėjusysis išneštas į lauką. Kadangi medikai dar nebuvo spėję atvykti (policijos žiniomis, tuo metu jų ekipažas buvo kitame iškvietime), o laiko laukti nebuvo, nudegimų skausmą kenčiantį senolį tarnybiniu automobiliu, skindamiesi kelią su įjungtais garso ir šviesos švyturėliais, į gydymo įstaigą išgabeno ir medikams perdavė Radviliškio rajono policijos Reagavimo skyriaus vyr. tyrėjas Giedrius Šteimantas ir vyriausiasis patrulis Evaldas Savickas. Nukentėjusiajam pagalba dėl pirmojo ir antrojo laipsnio nudegimų teikiama reanimacijos skyriuje.

Iš sugriuvusio namo buvo išnešti du dujų balionai, iš kitos pusės namo – dar vienas

Įtariama, kad sprogimas įvyko dėl dujų nuotėkio, nes įvykio vietoje rastas suskystintų dujų balionas, iš kurio į aplinką šnypšdamas veržėsi dujų srautas.

Nuostoliai – ir kaimynams

Sprogimo suniokotame name gyveno dvi šeimos. Kita namo pusė nesugriuvo, tik buvo apgadinta.

Ar sprogimo suniokota pusę dar įmanoma atstatyti taip, kad joje būtų galima gyventi, turės vertinti statybų ekspertai.

Sprogimas apgadino ir greta esančių kaimyninių Turgaus gatvės namų sienas, langus, tvoras. Žmonės sakė, kad jų patirti nuostoliai gali siekti nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų.

Namas, kurį sugriovė dujų nuotėkis, apdraustas nebuvo.

Radviliškio rajono savivaldybės vadovai be namų likusios šeimos pažadėjo nepalikti likimo valiai.