Sprogimas pasiglemžė trijų žmonių gyvybes

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Sprogimo vietoje dirbo visų operatyviųjų tarnybų pareigūnai. Įvykį tiria „Aras“.
Kovo 17 dieną Akmenės rajone, Ventoje esančioje garažų teritorijoje, įvykus sprogimui, žuvo trys žmones. Dvi aukos, 49–erių vyras ir metais jaunesnė jo žmona, rasti netrukus po nelaimės – kūnai sprogimo jėgos buvo nublokšti tolėliau nuo gaisravietės.
Dar vienas vyro kūnas aptiktas valant griuvėsius.

Sprogimas garažų masyve driokstelėjo 10 valandų 39 minutės.

Atvykus ugniagesiams, rastas sugriuvęs mūrinis garažas, į vidų buvo sukritusi virš jo esančio garažo gelžbetoninė perdangos plokštė.

Sprogimas sugriovė ne tik šį pirmame aukšte esantį garažą, bet ir smarkiai suniokojo kaimyninius. Iš viso be sugriuvusiojo buvo apgadinti dar mažiausiai penki garažai, suskeldėjo jų sienos, tapo nestabilios konstrukcijos.

Lauke kelios minutės po įvykusio incidento rastiems vyrui ir moteriai padėti niekuo nebebuvo įmanoma, tik konstatuoti abiejų mirtį.

Pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko kilus vidiniam degimui garaže. Jame matėsi dujų ir deguonies balionas, suvirinimo įranga.

Tuojau po incidento ugniagesiams į sugriuvusią patalpą įeiti neleista, kol neatvyko policijos ekspertai ir išminuotojai.

Likus 17–ai minučių iki 16 valandos po griuvėsiais esančiame BMW markės lengvajame automobilyje pastebėtas ir dar vienas kūnas. Atvykus ekskavatoriui ir pradėjus darbus, prieš 18 valandą minėtas automobilis ištrauktas. Konstatuota, kad jame buvęs žmogus – taip pat nebegyvas.

Šalia BMW pastebėtas 20 centimetrų ilgio daiktas, panašus į sprogmenį. Išminuotojai patvirtino, kad tai savadarbis sprogmuo. Radinį jie išsivežė.

Dėl neatsargaus gyvybės atėmimo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Įvykusio sprogimo detales, priežastis ir aplinkybes aiškinasi Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.