M. Žukauskas paliko „Šiaulius“

Redakcijos archyvo nuotr.
Panašu, kad buvusio krepšinio klubo „Šiauliai“ vadovo ir sporto direktoriaus Mindaugo Žukausko ir mero Artūro Visocko bičiulystė neišlaikė išbandymų valdžia.

Šiaulių krepšinio klubą „Šiauliai“ paliko sporto direktorius, prieš tai dirbęs ir klubo direktoriumi, Mindaugas Žukauskas. Savo feisbuko paskyroje buvęs krepšininkas prisiminė, kad visi jo darbo metai klube buvo įtempti. 2017 metų pradžioje buvo mąstoma net apie klubo uždarymą. Vėliau pavyko įkalbinti trenerį Antaną Sireiką grįžti į „Šiaulius“ ir padėti sugrąžinti Šiaulių krepšinį į ankstesnių metų pozicijas.

„Pasirinkome strategiją augintis jaunus žaidėjus. Tai, deja, nepasiteisino. Po neblogo sezono sekė labai blogas sezonas, paskui sezoną uždarė pandemija, o paskutinis sezonas buvo tiesiog „kosmosas“ (pagrindinio centro netekimas sezono pradžioje, 4 saviizoliacijos dėl „kovido“, žiūrovų nebuvimas...), o baisiausia, kad politikai pradėjo kištis į komandos reikalus, duoti pasiūlymus, ką ir kada atleisti, kokius žaidėjus išlaikyti, kas turi būti komandoje kitame sezone, o ko neturėtų būti...“ – aiškino M. Žukauskas.

Jis sakė situaciją matantis iš vidaus ir jam tokie „pasiūlymai-įsakymai“ yra nepriimtini.

„Per šį laikotarpį atsisijojo tikri draugai nuo netikrų. Nuo šios dienos pereinu į smulkiųjų rėmėjų gretas. Tikiuosi, kad šioje barikadų pusėje būsiu labiau vertinamas“, – vylėsi buvęs klubo vadovas, pasidžiaugęs, kad nuo šios dienos galės spausti „like“ ant bet kurio feisbuko posto, taip duodamas suprasti, kad nebereikės „laikinti“ mero Artūro Visocko viešų įrašų socialiniuose tinkluose.

A. Visockas apie M. Žukausko pasitraukimą viešai socialiniuose tinkluose nekomentavo.

M. Žukausko draugystė su A. Visocku trumpam atvedė jį ir į politiką. Kelis mėnesius jis buvo miesto Tarybos nariu, išrinktu su nepartiniu A. Visocko sąrašu. Pasiekęs, kad Savivaldybė tapo krepšinio klubo dalininke, jis 2016 metų spalį tapo klubo direktoriumi, o Tarybą paliko.

M.Žukauskas klubo direktoriumi dirbo iki 2019 metų, kai šias pareigas perleido Mindaugui Stankevičiui, o pats buvo paskirtas į sporto direktoriaus poziciją.

Buvęs klubo vadovas ir sporto direktorius pripažino, kad sprendimo trauktis iš klubo priežastimi tapo tiek nuovargis, tiek tai, jog nepavyko pasiekti norimo rezultato.

Klubas skelbia, kad M. Žukauskas ir toliau išliks vienu iš klubo dalininkų. Kol bus surasta pamaina, jo funkcijas perims klubo direktorius Donatas Slanina.