Kodėl "Ekologistikoje" buvo 10 tūkstančių tonų padangų žaliavos?

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad gaisro nusiaubtai Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonei "Ekologistika" savivaldybė buvo išdavusi leidimą laikyti 2 tūkstančius tonų padangų, tačiau, teigia jis, patalpose buvo laikoma apie 10 tūkstančių tonų padangų žaliavos.


Pasak jo, atliekama patikra parodys, ar įmonė tiesiog kaupė tokio pobūdžio produkciją, ar su ja vykdė konkrečią veiklą.
K. Mažeika pažymėjo, kad priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šio aspekto nevertino, nes, teigė jis, to nėra reikalaujama.

"Leidimas yra išduodamas pagal įrangos pajėgumus. Tai vertins specialistai, kokie yra įrangos pajėgumai. Šiuo atveju nebuvo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vertinimo, tai nėra reikalaujama. Tai yra spraga, ateityje turėtų būtinai būti toks (vertinimas)", – sakė ministras.

Apibendrindamas ministras taip pat deklaravo, kad ilgainiui turėtų atsirasti ir reikalavimas tokio pobūdžio įmonėms turėti pakankamai lėšų krizinėms situacijoms suvaldyti.

"Įmonė turi turėti pakankamai lėšų kaip depozitą tai situacijai suvaldyti, atsitikus vienokiai ar kitokiai nelaimei (...) Tai yra vienas iš būdų, kaip susitvarkyti", – sakė jis.

Į Prezidentūroje vykusį susitikimą buvo pakviesti premjeras Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Saulius Greičius.