Korupcija įtariamas Kelmės meras nušalintas nuo pareigų

Pauliaus JANKŪNO nuotr.
Į Šiaulių apylinkės teismą Vaclovas Andrulis, lydimas advokato Mindaugo Bliuvo atėjo dar būdamas meru. Išėjo jau nušalintas nuo posto.
Ketvirtadienio rytą Šiaulių apskrities areštinę paliko korupciniu nusikaltimu įtariamas Kelmės rajono meras 57-erių Vaclovas Andrulis. Prokuratūra dėl jo suėmimo į teismą nesikreipė, įtariamajam įteiktas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Šiaulių apylinkės teismas antradienį su 5 000 eurų kyšiu sulaikytą merą pusmečiui nušalino nuo pareigų.

V. Andrulį ketvirtadienio rytą iš Šiauliuose, Purienų gatvėje įsikūrusios policijos areštinės, pasitiko jo gynėjas, vilnietis „Cobalt“ kontoros advokatas, buvęs šiuo metu už korupcinį nusikaltimą teisiamo politiko Eligijaus Masiulio gynėjas Mindaugas Bliuvas.

Advokatas prabangiu „Porsche“ visureigiu nuvežė į Šiaulių apylinkės teismą. Čia buvo svarstomas Šiaulių apygardos prokuratūros prašymas nušalinti įtariamuoju tapusį V. Andrulį nuo mero pareigų maksimaliam laikotarpiui – pusei metų.

Savo prašymą prokurorai motyvavo tuo, kad nusikaltimas, kuriuo įtariamas Kelmės rajono vadovas, tiesiogiai susijęs su jo pareigomis ir su jomis susijusiais įgaliojimais.

Be to, V. Andrulis, likdamas poste, galėtų daryti įtaką savo pavaldiniams bei kitiems asmenims, kurie gali būti apklausiami tyrimo metu. Arba kitaip trukdyti vykstančiam ikiteisminiam tyrimui.

Šiaulių apylinkės teismas prokuratūros prašymą nušalinti merą nuo pareigų tenkino. Ši nutartis per septynias dienas nuo jos paskelbimo įtariamajam dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui.

„Šiaulių krašto“ žiniomis, kaltės dėl nusikaltimo, kuriuo yra įtariamas, V. Andrulis nepripažįsta.

Neoficialiais duomenimis, šioje STT Šiaulių valdybos pareigūnų atliekamame ikiteisminiame tyrime gali būti ir daugiau įtariamųjų.

V. Andrulis įtariamas reikalavęs 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant Kelmės rajono savivaldybės viešųjų erdvių sutvarkymo projektą.

Kaip įtariama, gegužės 19 dieną priėmęs dalį reikalauto kyšio – 5 tūkstančius eurų – meras buvo sulaikytas STT pareigūnų.