Kolumbariumo nišos veltui, tačiau Šiauliuose jų reikės laukti metus

Redakcijos archyvo nuotr.
Ginkūnų kolumbariumas baigia užsipildyti, o naują Šiaulių miesto savivaldybė planuoja pastatyti tik po metų.
Pasikeitus teisinei bazei nuo šių metų lapkričio 1 dienos kapinėse įrengtų kolumbariumų nišos urnoms pastatyti gyventojams bus suteikiamos nemokamai. Iki šiol už nišą Šiaulių miesto savivaldybei gyventojams reikėdavo mokėti vienkartinį 1000 eurų mokestį. Tačiau ši žinia šiauliečiams bent jau kol kas didelio džiaugsmo neatneš, nes miesto kapinėse praktiškai nebėra laisvų nišų, o naujo kolumbariumo statyba dar tik planuose.

 

Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė spaudos konferencijoje pranešė, kad Ginkūnų kapinėse įrengtame kolumbariume liko 11 laisvų nišų, kurios greičiausiai užsipildys per porą mėnesių.

Kitas kolumbariumas planuojamas statyti K. Donelaičio kapinėse, tačiau šiuo metu jis dar tik projektuojamas. Anot vedėjos, naujojo kolumbariumo pirmuosius modulius planuojama pastatyti tik kitais metais iš lėšų, surinktų iš gyventojų sumokėto vienkartinio mokesčio už nišas. Iki šiol buvo tokia tvarka – prirenka mokesčio, tada plečia kolumbariumą. Panaikinus mokestį kolumbariumus plėsti teks iš biudžeto lėšų.

Iki šių metų rudens pabaigos turėtų būti baigti Daušiškių kapinių įrengimo pirmojo etapo darbai. Ar jie bus užbaigti laiku, Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas pažadėti negalėjo. Bet ir šiose kapinėse tik numatyta vieta kolumbariumui, tačiau jį ten įrengti nėra nei planų, nei tam skirtų lėšų.