Kaip patekti pas kardiologą Kuršėnuose?

Redakcijos archyvo nuotr.
Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė paaiškino, kad konsultuoti pacientų gydytojai specialistai į ligoninę atvyksta iš kitų gydymo įstaigų.
Į redakciją kreipėsi Šiaulių rajono gyventojas, jis skundėsi, kad per ilgai turi laukti kardiologo konsultacijos.

Kuršėnų ligoninės direktorės Renatos Noreikaitės paprašėme pakomentuoti, kokias galimybes gauti kardiologo konsultacijas ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje turi Šiaulių rajono gyventojai.

Kuršėnų ligoninės vadovė paaiškino, kad registruotis kardiologo konsultacijai gyventojai gali ir registratūroje, ir internetu, registracijos tvarka yra pateikta ligoninės interneto svetainėje. Ligoninėje nedirba nė vienas etatinis konsultantas, visi gydytojai specialistai atvyksta konsultuoti ligonių į Kuršėnus iš kitų gydymo įstaigų. Yra nustatytas jų darbo krūvis, kuris skelbiamas svetainėje.

„Iki mėnesio 20 dienos paskelbiame visus priėmimo laikus IPR sistemoje, jei jie užsipildo, mes nieko negalime padaryti. Į Kuršėnų ligoninę konsultuoti pacientų 4–5 kartus per mėnesį atvažiuoja vienas kardiologas. Jo konsultacijų žmonės laukia ir tai yra normalu. Laukia ir kitose šalyse, ir dar ilgiau. Jei reikia skubios pagalbos, ji yra suteikiama Skubios pagalbos priėmimo skyriuje. Šiaulių ligoninėje yra ir kardiologas, ir endokrinologas, ir kiti specialistai sukoncentruoti skubiai pagalbai teikti. Regionuose yra tik planinė pagalba“, – paaiškino R. Noreikaitė.

Ji pabrėžė, kad medikas negali būti nevalgęs, negėręs, priimti 20 ar 30 žmonių. Yra nustatytas krūvis, darbo laikas, registracija.

„Yra kitų įstaigų, kuriose galima greičiau patekti pas specialistus. Pas mus yra tokios galimybės, kokios yra. Eilės pas konsultantus nėra didelės. Džiaugiamės, kad turime konsultantų, nes galime greitai ir nebeturėti – gydytojų Šiaulių regione trūksta. Jei tokia gydytojų rengimo tvarka išliks, mūsų specialistai į regionus neparvyks, tai ateityje bus tik blogiau“, – komentavo ligoninės direktorė.

Ji akcentavo, kad pacientai aktyviai registruojasi pas kardiologą, neurologą, dermatologą. Pas pastarąjį nereikia šeimos gydytojo siuntimo, todėl pas jį gyventojai gali registruotis tiesiai.

Anot vadovės, jei pacientas turi širdies ligų ar yra operuotas ir pasijaučia prasčiau, šeimos gydytojas sprendžia, ar ligoniui reikalinga skubi pagalba. Prireikus išrašo skubų siuntimą. Būtinoji pagalba Kuršėnų ligoninėje teikiama visą parą. Jei būklė sudėtinga, pacientas gali būti pervežamas į kitą gydymo įstaigą, kurioje jam bus suteikta reikalinga pagalba.