Inauguruotas 44-asis Šiaulių garbės pilietis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
44-uoju Šiaulių miesto garbės piliečiu inauguruotas Mindaugas Bilius.
Penktadienį vyko Šiaulių dienų renginių programos tradicinis renginys – šiais metais išrinkto Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracijos iškilmės. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje miesto meras Artūras Visockas garbės piliečio regalijas uždėjo Mindaugui Biliui, paralimpiečiui, Lietuvos paralimpinio komiteto pirmininkui.

Iškilmių pradžioje buvo pasveikinta kita miesto garbės pilietė Aleksandra Aldona Masėnienė, liepos 21 dieną atšventusi 80 metų jubiliejų. Ilgametė ne tik Lietuvoje žinomo miesto šokių kolektyvo „Želmenėliai“ vadovė choreografijai ir šokiams skyrė 60 metų, iš kurių Šiauliuose – 52. Meras įteikė prieš pusantro mėnesio garbingą jubiliejų atšventusiai A. A. Masėnienei padovanojo šiauliečio dailininko Arūno Vasiliausko tapytą paveikslą „Prieverpstės rondo“. Miesto vadovas pasiūlė į katedrą susirinkusiems miestiečiams ir svečiams „pasiedukuoti“ ir pakvietė dailininką papasakoti, kaip nutapė šį paveikslą.

Inauguracijos metu Šiauliuose gimęs ir augęs Mindaugas Bilius dėkojo miestiečiams už suteiktą garbę vadintis Šiaulių miesto garbės piliečiu ir sakė priimantis tai kaip atsakomybę.

39 metų paralimpietis 8 metus gyveno JAV, kol pateko į avariją ir buvo labai sunkiai sužalotas. Iš naujo mokęsis vaikščioti vyras įsijungė į neįgaliųjų sportą, įsteigė neįgaliųjų sporto klubą „Šiaulietis“. M. Bilius yra Europos, pasaulio bei paralimpinis rutulio stūmimo čempionas bei paralimpinis disko metimo vicečempionas. Nuo 2017 metų jau antrą kadenciją išrinktas Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentu.

Sveikindamas naują miesto garbės pilietį Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kalbėjo, kad jo gyvenimą apibrėžia posakis „per kančias į žvaigždes“.

M. Biliui teko susidurti ir su politika. 2016 metais meras jį pakvietė užimti politinio pasitikėjimo pareigas – metus dirbo Tarybos sekretoriumi. Nuo 2017 metų M. Bilius gyvena Vilniuje.

Iškilmių metu po bažnyčios skliautais skambėjo Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“, vadovaujamo Vilhelmo Čepinskio, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos smuikininkų, vargonininko Andriaus Bartulio atliekama muzika, Viktorijos Miškūnaitės (sopranas), Vaidos Genytės (mecosopranas), berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“, vadovaujamo Remigijaus Adomaičio, atliekami kūriniai.