Į Šiaulius atkeliauja Kalėdų šventės

Rasos LEIŠĖS nuotr.
Gruodžio 4 dieną Šiauliuose bus įžiebta Kalėdų eglė.
Gruodžio 4 dienos (šeštadienio) vakarą Prisikėlimo aikštė ir jos prieigos suspindės papuošta pagrindinė Šiaulių miesto Kalėdų eglė. Šventinių renginių organizatoriai atskleidžia, kad šių metų kalėdinių ir naujamečių renginių Šiauliuose šūkis – „#ŠviečiančiosŠiauliųKalėdos“, kuris šiauliečius ir miesto svečius lydės visą mėnesį vyksiančiuose koncertuose, parodose, spektakliuose, akcijose, ekskursijose, degustacijose ir kitose veiklose.

Šventinių renginių maratoną gruodžio 4 dieną pradės Šiaulių kultūros centro organizuojama pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo šventė Prisikėlimo aikštėje. Įspūdingą Kalėdų eglę puoš apie 1 400 metrų LED lempučių girlianda, 600 įvairių dydžių ir spalvų burbulų ir daugiau nei 200 dekoratyvinių įvairių formų ir spalvų žaisliukų. Šalia pagrindinės miesto puošmenos bus įkurdinta ir 14 tūrinių dekoracijų, įsižiebsiančių drauge su eglute.

Eglės įžiebimo šventės programoje numatyta muzikinė pasaka „Kalėdų berniukas“ ir grupės „Lemon Joy“ koncertas. Muzikinėje pasakoje, kurioje vaizduojamas mažas berniukas ir jo begalinis noras pažinti Kalėdas, dalyvaus „Lauros studija“ (meno vad. L. Remeikienė), Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis, meno vad. asist. V. Adomėnaitė-Butnorienė), Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė), Laura Remeikienė, Agnė Michalenkovaitė, Modestas Vaitkevičius, Romaldas Trijonis, Vilija Krausienė. Scenarijaus autorė – Modesta Jurgaitytė, renginio režisierė – Virgilija Staševičiūtė.

Nuo gruodžio 4-osios Prisikėlimo aikštėje veiks ir Kalėdų paštas. Mažieji šiauliečiai galės į specialią dėžę įdėti jau parašytus savo nuoširdžius laiškui Kalėdų Seneliui, o visi vaikai, nurodę tikslų savo namų adresą, sulauks Kalėdų Senelio atsakymo. Kalėdų paštas veiks iki gruodžio 15 dienos.

Šventinį laikotarpį šiauliečiai ir miesto svečiai bus kviečiami nusikelti į stebuklingą tarpukario Kalėdų pasaulį, apžiūrint Petro Kaminsko – Lietuvos fotografijos ir filokartijos paveldą kaupiančio ir tyrinėjančio kolekcininko – kalėdinių ir naujamečių atvirukų, jų fragmentų parodą, kuri bus išsidriekusi per Prisikėlimo aikštę ir apžvalgos pastatą, skverą prie Šiaulių miesto savivaldybės. Daugiau nei trisdešimt metų kauptuose atvirukuose atsispindės gamtos, vaikų šėlsmo ir sakralumo ženklai.

Tradiciškai skvere prie miesto savivaldybės bus įkurdinta ir prakartėlė. Prakartėle norima priminti, kad šv. Kalėdos – viena iš svarbiausių krikščioniškų metų švenčių.

Eglės įžiebimo švente pasidžiaugti galės ir Rėkyvos gyventojai. Šalia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų puikuosis nuostabi Kalėdų eglutė, kurios įžiebimo šventė vyks gruodžio 10 dieną.

Naujus metus sutikti, o senus palydėti kvies naujametis fejerverkas, kurį stebėti šiauliečiai bus raginami iš savo namų kiemų. Organizatoriai, siekdami riboti žmonių srautus, tikslios fejerverkų leidimo vietos neatskleidžia.

Organizatoriai žada, kad visą šventinį laikotarpį Prisikėlimo aikštėje nuotaiką kels sklindanti kalėdinė muzika, o prekybos nameliuose bus galima įsigyti puodelį garuojančios kavos ar arbatos bei įvairiausių skanumynų.

Nuotaikingų koncertų, ekskursijų, parodų, akcijų bei iniciatyvų bus galima pamatyti iki pat sausio vidurio. Visą renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro arba Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėse.

Renginio organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į kai kuriuos renginius bus reikalinga išankstinė registracija, o įėjimas galimas tik su kvietimu. Organizatoriai primena, kad renginių lankytojai privalo turėti galiojančius galimybių pasus.