Dėl užteršto oro krepšinio rungtynės iš Alytaus keliamos į Druskininkus

Aplinkos ministerijos/ELTA nuotr.
Viena didžiausių ekologinių nelaimių - gaisras padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika".
Antradienį numatytos atsakomosios Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyro rungtynės tarp Alytaus "Sintek–Dzūkijos" ir Tauragės krepšinio klubo vyks Druskininkuose, skelbia lkl.lt.

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) priėmė sprendimą perkelti rungtynes iš Alytaus dėl šiame mieste išliekančios ekstremalios padėties dėl didelio oro užterštumo. 
Per pirmas rungtynes Tauragėje "Sintek–Dzūkija" įgijo aštuonių taškų pranašumą, kurį antradienį sieks išlaikyti. Poros nugalėtoja pateks į antrąjį varžybų etapą.
Dėl oro užterštumo nukeltos savaitgalį Alytuje turėjusios vykti LKL rungtynės tarp "Sintek–Dzūkijos" ir Utenos "Juventus". Nauja rungtynių data dar nepaskirta.
Antradienį paaiškės pirmosios keturios komandos, įveikusios pirmąjį Karaliaus Mindaugo taurės etapą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovas Saulius Greičius teigia, kad milžiniškas gaisras Alytuje jau yra lokalizuotas ir atvirų gaisro židinių nebėra. Tačiau, pasak PAGD, padangos dar gali smilkti kurį laiką.

"Gaisras yra lokalizuotas, ugnis nesiplečia. Gaisro atsinaujinimo galimybė yra arti nulio. Situacija suvaldyta. Didžiausia problema, kad labai dideliame plote yra nukritusios betoninės lubos, kurios yra prispaudusios kelių metrų smilkstančių padangų sluoksnį. Šiuo atveju nėra atviro gaisro židinio, tačiau smilkimas gali vykti pakankamai ilgą laiką", – LRT radijui sakė S. Greičius.

Spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje UAB "Ekologistika" kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkstančiai kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Alytuje ir Alytaus rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali netgi sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija. Kai kuriose vietovėse kietųjų dalelių koncentracija trigubai viršija leistiną normą. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 milijonai eurų.