Dėl įvykių Šiaulių ligoninėje iškelta baudžiamoji byla

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Vakar prie Šiaulių ligoninės pastato V. Kudirkos gatvėje vėl pleveno gedulo žvakelės – taip kasdien.
Praėjusią savaitę ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos nušalinimas nuo pareigų ramybės į šią gydymo įstaigą neatnešė. Prie pagrindinio ligoninės pastato ir toliau degamos gedulo žvakelės.
Vakar Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo privedimo prie savižudybės ir dokumentų klastojimo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Toks sprendimas priimtas, įvertinus duomenis, gautus po visuomenę sukrėtusio įvykio, susijusio su ligoninėje dirbusios gydytojos mirtimi.

 

Tirs Panevėžio pareigūnai

Siekiant, kad atliekamo tyrimo eiga nekeltų jokių abejonių dėl objektyvumo, generalinės prokurorės Nidos Grunskienės nurodymu, šį ikiteisminį tyrimą pavesta organizuoti ir kontroliuoti Panevėžio apygardos prokuratūrai, atlikti – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas šių metų gegužę mirties priežasčiai nustatyti, tęsiamas. Jį organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

Įrengta kamera – stebėti

O gedulo žvakelės, skirtos prieš kelias savaites iš gyvenimo pasitraukusiai 36 metų anesteziologei reabilitologei pagerbti – ir toliau kasien tyliai plevena tarsi pranešdamos, kad mobingas, kokį darbe, teigiama, patyrė Amžinybėn išėjusi medikė, ligoninėje tęsiasi.

Vieni gedulo žvakeles uždega, kiti jas bematant užgesina, sunaikindami bet kokius ženklus.

Neseniai prie pastato buvo įrengta ir vaizdo stebėjimo kamera. Kai kurie darbuotojai prabilę, kad teritorija stebima siekiant pamatyti, kas bando šiauštis ir statyti žvakeles. Tuo tarpu administracijos atstovų atsakymas: kamera – apsaugai nuo vandališkų veiksmų. „Šiaulių krašte“ rašyta, kad po vienos nakties ant ligoninės sienos buvo rastas didžiulis užrašas „Katorga“.

Įstaigos viduje ir toliau tvyro įtampa – jos nepajėgė nuimti nei ligoninės vadovų „parūpinti“ psichologai, nei draudimai gedėti išėjusios kolegės ir pagerbti jos atminimą nuotrauka bei žvakele ligoninės patalpose.

Neoficialiai teigiama, kad medikai bijo susidorojimo, baiminasi garsiai kalbėti apie sustatomus darbo grafikus, kitus formaliuosius reikalus.

Laikinai, Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, nuo pareigų nušalinus ligoninės vadovą R. Mažeiką, įstaigai vadovauja vilnietė gydytoja ginekologė Česlova Špūrienė.

Kol kas nė vienas iš skyrių vadovų, teigiama, tiesioginių nusižudžiusios medikės patirto mobingo autorių, nuo pareigų nenušalintas.

"Mobingas tęsiasi"

Ketvirtadienį su Šiaulių ligoninės medikų bendruomene susitiko ir kalbėjosi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Po susitikimo jis išsitarė: „Išgirdau, kad mobingas tęsiasi“.

Anot šalies vadovo, būtina kuo greičiau imtis priemonių, kad viskas baigtųsi, o tokios nelaimės, kaip medikės savižudybė, daugiau nebepasikartotų.

G. Nausėda sakė gavęs aiškų signalą, kad mobingas ligoninėje tęsiasi, todėl būtina atkreipti dėmesį į visus žmones, kurie kažkaip susiję su šiuo mobingo skandalu – jie bent jau laikinai turėtų būti nušalinti nuo pareigų.

Prezidentas ragino medikus netylėti. Anot jo, jei bus tyla, mobingas niekur nepasitrauks ir padėti jį patiriantiems bus sudėtinga.

Pirmadienį į Respublikinę Šiaulių ligoninę ketina atvykti sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis planuoja susitikti su ligoninės darbuotojais, kalbėtis apie problemas.