D. Grybauskaitės renta sieks 3 690 euro per mėnesį

EPA-ELTA nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Trečiadienį Ministrų kabinetas pritarė kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei skirti rentą. Ji sieks 3690,87 euro per mėnesį ir atitiks 38,79 proc. prezidentės darbo užmokesčio dydžio per mėnesį.

Kaip nurodoma Prezidento valstybinės rentos įstatyme, rentos dydis negali būti mažinamas ir yra mokamas iki gyvos galvos. Sprendimą dėl rentos priima Vyriausybė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikimu. Tai nebus vienintelės šalies vadovės pajamos, nes ji ir toliau gaus "Sodros" senatvės pensiją ir išmokas iš ES.
Kadenciją baigusio prezidento išlaikymas numatytas Konstitucijoje ir Prezidento įstatyme. Pagal įstatymą, rentą moka Prezidento kanceliarija. Taip pat kadenciją baigusiam prezidentui užtikrinama apsauga, transportas ir aptarnaujantis personalas. Jei kadenciją baigęs prezidentas pageidauja, panaudos pagrindais suteikiamas ir būstas. Vis dėlto būstą D. Grybauskaitė šiuo metu statosi sostinės Bajorų mikrorajone.

Komentarai

bate    Tre, 2019-06-26 / 22:12
renta, sakykim viskas gerai. Buvo Prezidentė, jai priklauso. Bet kam jai 4 padejejai ar patarėjai? Adamkus turi tris, tai jai reikia 4, o tai sekantis turės 5-6, o gal 8? Visa tai iš mokesčių mokėtojų babkių! Paskirta tokia renta, tai gal pati ten galėtų pasisamdyti sodininką ar kambarinę?
Tarp kitko    Ket, 2019-06-27 / 11:25
Vaje, kiek ponų sėdi ant mūsų pečių... Ar ne per aukštos tokioje nuskurdusioje šalyje tų ponų / ponių algos, o tuo tačiu ir rentos. Beje, prie Grybauskaitės rentos galėtų prisidėti ir Rusija, juk jaunystėje ten uoliai tarnavo

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.