G. Nausėda pasigedo socialinės atskirties akcento, V. Adamkus prisimena "bangavimus"

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prezidentas Valdas Adamkus ir išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

Išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas padarė gerą įspūdį, tačiau jis pasigedo socialinės atskirties akcentavimo.
"Įspūdis geras. Manau, kad tai buvo apibendrinta viso 10 metų laikotarpio kalba, kurioje daug dėmesio skirta mūsų tarptautiniams pasiekimams, mūsų pasiekimams teisinės valstybės kūrimo srityje. Aš galbūt šiek tiek pasigedau socialinės atskirties akcentavimo, nes visiškai neseniai Europos Komisija pateikė labai neguodžiančias išvadas dėl mūsų padėties socialinio saugumo srityje", – išklausęs Seime D. Grybauskaitės kalbą, žurnalistams sakė G. Nausėda.
Jis žadėjo šiems klausimams skirti daug dėmesio per savo prezidentavimo laikotarpį.
"Manau, kad šie klausimai bus aktualūs per artimiausius penkerius metus. Tikrai jiems skirsime patį didžiausią dėmesį", – sakė G. Nausėda.
Prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad dabartinės šalies vadovės Dalios Grybauskaitės dešimties metų kadenciją vertina teigiamai, bet, pasak jo, buvo dalykų, kur reikėjo elgtis kitaip.
"Buvo laimėjimų, buvo pralaimėjimų. Buvo dalykų, kuriuos aš tikrai labai vertinau, bet buvo dalykų, kur aš galvojau, kad nereikėjo taip elgtis (...) Vieni ją labai mylėjo, kiti jos nekentė. Aš paliksiu analitikams, apžvalgininkams po penkiasdešimt metų realiai pažvelgti į šį laikotarpį ir istorijoje palikti tikrą vaizdą, kas buvo istorijoje per tuos dešimt metų (...) Vertinu teigiamai, bet bangavimų buvo", – po šalies vadovės metinio pranešimo sakė V. Adamkus.
D. Grybauskaitė prezidente buvo išrinkta 2009 metų gegužę, o 2014 metų birželį perrinkta antrai penkerių metų kadencijai. Prezidento pareigas nuo liepos 12 dieną pradės eiti naujai išrinktas prezidentas ekonomistas Gitanas Nausėda.