R. Karbauskis apie D. Grybauskaitės pranešimą: daug savikritikos girdėjau

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
"Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime išgirdo daug savikritikos.
"Daug savikritikos girdėjau. Kritikos prasme tikriausiai sutiksite, kad buvo mažiausiai kritikos per visus trejus metus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atžvilgiu. Buvo labai daug savikritikos, tai yra labai gerai. Galbūt visą laiką, kada baigiasi kadencija, reikia kritiškai šnekėti apie savo paties buvimą viename ar kitame poste. Aš tikiuosi, kad mes, baigę kadenciją, būsime kritiškesni", – žurnalistams sakė R. Karbauskis.
D. Grybauskaitė savo kalboje nukreipė kritiką į valdančiųjų pamėgtą draudimų politiką.
"Tijūno bizūnas ir nurodymai, ką valgyti, kada gerti, kur gydytis ir su kuo susitikinėti, laisvos ir darnios visuomenės nesukurs", – sakė D. Grybauskaitė.
Tačiau R. Karbauskis nemano, kad šie žodžiai adresuoti valdantiesiems.
"Šnekėjo, matyt, apie dešimties metų laikotarpį. Ir aš supratau, kad labai daug šnekėjo apie prezidentinį laikotarpį, apie tai, ką darė būtent pati prezidentė. Mes dabar skaitome daug spaudoje, ir vis dažniau žmonės išdrįsta pasakoti apie tai, kaip teisėsaugos institucijos buvo naudojamos politiniams klausimams spręsti", – kalbėjo R. Karbauskis, primindamas ir apie "tulpių paštą".
Savo metiniame pranešime D. Grybauskaitė kalbėjo ir apie nesibaigiantį eksperimentavimą vaučeriais, pensijų pakopomis, švietimo modeliais, ligoninių mutacijomis ir veidrodinėmis ministerijomis.
"Valstiečių" lyderis R. Karbauskis mano, kad sprendimas perkelti Žemės ūkio ministeriją į Kauną yra geras.
"Aš suprantu, kad tai vienas iš gerų sprendimų – Žemės ūkio ministerijos perkėlimas į Kauną. Jis bus naudingas ir pačiai ministerijai, ir Lietuvos žemdirbiams. Bet kokiu atveju tai yra regioninės politikos dalis. Aš nelabai suprantu, kur čia yra kritika", – sakė R. Karbauskis.