Brangsta geriamasis vanduo

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto taryba birželio 3 dieną patvirtino bazines geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainas. Jos padidėjo 6 centais arba beveik 3 procentais. Įsigaliojus šiam sprendimui geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina butuose sieks 2,10 euro už kubinį metrą (be PVM), o individualiuose namuose – 2,06 euro už kubinį metrą.

Naujos kainos įsigalios nuo rugpjūčio 1 dienos. Bazinės kainos nustatomos trejų metų laikotarpiui ir perskaičiuojamos kiekvienais metais. Pirmaisiais bazinių kainų galiojimo metais taikomos kainos lygios bazinėms kainoms, antrais ir trečiais metais jos tikslinamos.

Tarybos nariai teiravosi, kodėl įmonė „Šiaulių vandenys“, praėjusiais metais uždirbusi solidų pelną, kuris turėjo padengti atlyginimų kėlimą, didina paslaugų kainą gyventojams.

Savivaldybės administracijos Ekonomikos skyriaus atstovai politikams aiškino, kad didžiausią įtaką perskaičiuojamųjų kainų augimui turi ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) įvertinimas nuo atliktų investicijų per 2018–2019 metus.

Daugiausiai tai naujos vandentiekio trasos, kurių nusidėvėjimo terminas – iki 50 metų. UAB „Šiaulių vandenys“ direktorius Jonas Matkevičius pastebėjo, jei tas laikotarpis būtų trumpesnis, tai dar labiau įtakotų kainą. Direktorius pabrėžė, kad šios naujos kainos turėjo įsigalioti jau prieš metus, tačiau užtruko derinimas. Skaičiuojant geriamo vandens ir nuotekų tvarkymo kainą vertinama net 16 veiksnių. Vienas iš veiksnių, auginęs kainą – darbo užmokesčio didėjimas.

J. Matkevičius pripažino, kad „Šiaulių vandenys“ 2020 metais uždirbo 600 tūkstančių eurų pelną, tačiau skundėsi, kad šių metų pirmo ketvirčio rezultatas – 35 tūkstančiai nuostolio. Vadovas aiškino, kad šių metų sausį, vasarį ir kovą negavo ir 40 tūkstančių eurų lėšų iš pagrindinės veiklos. Direktoriaus manymu, įtakos turėjo ir pandemija, sumažinusi vandens vartojimą įmonėse ir organizacijose.

„Šiaulių krašto“ inf.