Alytaus rajone gaisro paveiktoje teritorijoje pienas užterštas dioksinais

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Specialistai teigia, kad pagrindiniai pavojingi teršalai (lakieji organiniai junginiai) išsiskiria padangoms smilkstant.
Penktadienio popietę gauti pirmieji pieno, kurio mėginiai buvo atrinkti iš gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje esančioje ūkių, tyrimų rezultatai parodė, kad pienas yra užterštas kenksmingomis medžiagomis, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Kaip skelbia VMVT, nustatyta kad dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją.

Tarnyba nurodo, kad, atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, iki atskiro nurodymo prekiauti pienu ir pieno produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms taip pat draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.

Dioksinai yra toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogenišku ir mutagenišku poveikiu. Jie tirpsta riebaluose, organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.