Akmenės rinkėjai merą norėtų išsiųsti į Europos Parlamentą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas iš 8 vietos socialdemokratų sąraše reitinguotas į antrąją.

Rinkimuose į Europos Parlamentą Akmenės rajone balsavo 50,7 procento tokią teisę turinčių rinkėjų.
Daugiausia jų balsų gavo Lietuvos socialdemokratų partija – 27,75 procento. Už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsavo 1 730 akmeniškių (20,45 procento).
Arčiausiai po šių partijų atsidūrusios kitos dvi partijos atsiliko daugiau kaip dvigubai. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkosi 858 balsuotojai (10,14 procento), Darbo partiją – 856 rinkėjai (10,12 procento).
Visos kitos partijos atsiliko gerokai daugiau. Vienintelis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis gavo vos vos daugiau kaip 5 procentų rinkėjų balsų – 446.
Mažiausiai akmeniškių – 0,57 procento – balsavo už "Valdemaro Tomaševskio bloką" – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koaliciją – 48.
Didžiausias netikėtumas pagal pirmumo balsus – akmeniškių noras į Europos Parlamentą išsiųsti ne pagal visos šalies balsavimo rezultatus antroje vietoje esantį Juozą Oleką, o Akmenės rajono merą Vitalijų Mitrofanovą. Jis iš 8 vietos socialdemokratų sąraše reitinguotas į antrąją su 926 balsais. Vienintelė daugiau jų gavusi Vilija Blinkevičiūtėi pelnė 1 193 akmeniškių palankumą. J. Olekas gavo 713 balsų.