Kodėl verta investuoti į OSB plokštes?

Autorių nuotr.
Dažniausiai osb plokštes naudoja garažų, sandėliukų, palėpių ir net gyvenamųjų namų sienų apšiltinimui. Kadangi osb plokštės yra labai plačiai pritaikomos, nes jomis galima ne tik sienas, grindis, bet ir stogą apšiltinti, tad ir jų paklausa rinkoje yra didelė. Šios plokštės yra trijų rūšių. Vienos tinka tik sausoje vidaus aplinkoje, kitos –viduje ir lauke, o trečios – itin atsparios drėgmei.

Nuo ko priklauso osb plokštės atsparumas drėgmei?

Osb plokštes sudaro medžio drožlės, suklijuotos sintetine derva. Pati plokštė formuojama naudojant aukštą slėgį ir paveikiant ją dideliu karščiu. Jos atsparumas vandeniui tiesiogiai priklauso nuo plokštės rūšies. Kuo tankesnė plokštės medžiaga, tuo labiau ji yra atsparesnė vandeniui.

Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad plokštės vidurys yra ne toks atsparus vandeniui kaip išorė. Todėl jeigu pažeidžiamas plokštės paviršius, tada greičiau į ją prasisunkia vanduo. Kadangi tokių plokščių gamyboje naudojamos sintetinės dervos, nuo didesnio jų kiekio priklauso plokštės atsparumo drėgmei lygis.

Prieš pradėdami montuoti osb plokštes būtinai įsitikinkite, kad jos yra visiškai sausos, nes jose užsilikusi drėgmė gali niekais paversti jūsų lūkesčius. Jeigu jos drėgnos, nedelsiant imkitės jas džiovinti.

Kokia tvarka kloti grindų dangą iš osb plokščių?

Kloti grindis osb plokštėmis galima dvejais būdais. Pirmuoju būdu šios plokštės klojamos vienu sluoksniu, tam naudojant tik vieną pagrindinę laikančiąją konstrukciją. Tam reikalui geriausiai tinka plokštės su išdroža ir jų briaunoje esančiu dygliu. Plokštes reikia dėti ant trijų ar daugiau atramų. Jų galų sudūrimus komponuoti ties atramomis. Svarbiausia, kad apačion būtų dedama specialiai pažymėtoji jų pusė.

O pasirinkus antrąjį klojimo variantą, osb plokštės yra dedamos ant papildomo konstrukcinės medžiagos sluoksnio. Tai gali būti kitokių plokščių pagrindas, statmenai sijoms sukloti mediniai skersiniai arba betoninė danga. Kai ant grindų klojate osb plokštes, būtinai palei visus jų pakraščius reikia palikti trijų milimetrų pločio tarpelius. Apatinio grindų pagrindo ir viršutinio dengimo plokštes viena kitos atžvilgiu reikia kloti taip, kad jų sudūrimo vietos nesutaptų.