Ugniagesiai Ukrainoje minėjo gelbėtojų dieną

PAGD nuotr.
Priešgaisrinių tarnybų atstovai iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos dalyvavo Ukrainos gelbėtojų dienos paminėjime.
Rugsėjo 16–18 dienomis Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Kęstutis Bautronis ir Šiaulių PGV Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Virginijus Ramanauskis lankėsi Lvive, Kyjive ir Rivnėje bei dalyvavo šventiniuose renginiuose, skirtuose Ukrainos gelbėtojų dienai paminėti.

Renginiuose buvo demonstruojama Ukrainos ugniagesių gaisrinė ir gelbėjimo technika, vyko ugniagesių varžybos ir buvo rodoma, kaip rengiami ugniagesiai. Šiuolaikiškai įrengtame Rivnės apskrities ugniagesių rengimo poligone vyko ugniagesių mokymai, kuriuos vedė net 17 parengtų instruktorių.

Pareigūnai susitiko su Ukrainos valstybinės pagalbos tarnybos vadovu Sergej Kruk. Jis džiaugėsi pagalba, bendradarbiavimu, draugyste ir didžiuliu palaikymu iš Lenkijos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos priešgaisrinių tarnybų.

K. Bautronis ir V. Ramanauskis taip pat apsilankė ugniagesių muziejuje, kuriame atsirado naujų eksponatų: kulkomis bei skeveldromis suvarpytų ugniagesių automobilių, raketų ir sprogmenų liekanų.

„Karas Ukrainos žmones sutelkė taip, kaip mus Baltijos kelias. Aš tikiu, kad jie laimės, – sakė iš Ukrainos grįžęs Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Kęstutis Bautronis. – Ukrainiečiai tapo vienas kitam tarsi giminės, suprantantys vienas kitą iš pusės žodžio, iš žvilgsnio. Jie labai draugiški, tarsi viena šeima.“

Vykdami iš Kyjivo į Lvivą K. Bautronis ir V. Ramanauskis taip pat apsilankė sugriautuose Kijevo priemiesčiuose Bučoje, Irpinėje ir Hostomelyje.

Vizito Lvive metu pareigūnai iš Lietuvos taip pat susitiko su Lvivo gaisrinės saugos universiteto rektoriumi, susipažino su gaisrinės saugos specialistų rengimo programa, mokymo baze, įrengtu krizių centru. Beje, V. Ramanauskis yra baigęs šį universitetą, o dabartinis rektorius Miroslav Koval buvo jo kurso vadovas.

Anot K. Bautronio, Ukrainos ugniagesiai parodė pasauliui, kad jie ne vieni, kad mes visi vienas kitam padedam.Į šventę taip pat buvo atvykę Lenkijos, Latvijos ir Estijos priešgaisrinių tarnybų atstovai.