Šiaulių rajone užkasė gyvus šuniukus, teko vaduoti

VMVT nuotr.
Kalytė ir tik per plauką žūties išvengę penki šuniukai šiuo metu saugūs ir perduoti laikiniems globėjams.
Sekmadienį veterinarijos specialistai ir savanoriai, sužinoję apie gyvus užkastus ką tik gimusius šuniukus, nedelsiant ėmėsi keturkojų gelbėjimo veiksmų.

Apie 18 valandą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento specialistė socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėjo įrašą apie vos prieš kelias valandas atvestus šuniukus, kuriuos Šiaulių rajone, Ginkūnuose gyvenantis pilietis užkasė gyvus.

Iš žemės sklindantį šuniukų cypimą ir kalytės, bandančios išgelbėti savo jauniklius, kiauksėjimą išgirdo kaimynai, kurie ir pranešė apie gresiančią nelaimę.

Šuniukų gelbėjimo operacija buvo suorganizuota greitai ir sklandžiai. Penkis šuniukus pavyko išvaduoti iš po žemių, bet vienam, deja, jau buvo per vėlu padėti – jis nugaišo.

„Sunku suvokti, kaip kažkam nesudrebėjo ranka laidoti gyvus, vos gimusius šuniukus. Tokių veiksmų ėmęsis asmuo buvo neblaivus, jis mums prisipažino užkasęs šuniukus, tačiau apmaudžiausia, kad tame nematė nieko blogo“, – atvejį komentavo iš žemės šuniukus iškėlusi VMVT Šiaulių departamento patarėja Daiva Kazlauskienė.

Specialistės teigimu, veterinarijos inspektoriams apžiūrėjus patalpą, kurioje buvo laikoma kalytė su šuneliais, rasti tušti dubenėliai, jiems nebuvo padėta nei pašaro, nei vandens atsigerti.

Kalytė su išgelbėtais šuniukais dabar jau saugūs, jie šiuo metu perduoti laikiniems globėjams, kuriuos operatyviai surasti padėjo „Šiaulių letenėlė“ savanoriai.

Žiauriai su savo augintiniais pasielgusiam ginkūniškiui pradėta nusižengimų teisena, surinkta medžiaga bus perduota policijos pareigūnams dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo.