Prie šiaulietės prisvilo dar vienas „JAV kariškis“

Asociatyvi nuotr.
Turtingi jaunikiai su gražiais pažadais – abejotina naivių moterų viltis. Dažniausiai tai tiesiog sukčiai.
Nepažįstamas asmuo, prisistatęs JAV kariškiu, iš Šiauliuose gyvenančios 61 metų moters išviliojo 3 500 eurų. Jei ne staiga įsijungęs moters įžvalgumas, sukčiaus padaryta žala galėjo būti kur kas didesnė.

Pasak nukentėjusiosios, vieną gražią dieną ji „mesendžeriu“ gavo gražią žinutę, kuri, akivaizdu, buvo surašyta naudojantis „Google“ vertėju. Rašantysis gyrė lietuvės grožį ir teigė labai norintis su ja susipažinti. Papasakojo, jog yra našlys kariškis iš JAV, tarnaujantis Afganistane.

Tolesnio susirašinėjimo metu vyras išsitarė turintis santaupų ir norėtų, kad jas pasaugotų sąžiningas žmogus, kokiu jam pasirodžiusi šiaulietė. Deja, kaip pasiskundė, Afganistane nėra bankų, tad pinigus į Lietuvą teksią pristatyti per kurjerį.

Ilgai nelaukus iš tariamos kurjerio tarnybos elektroniniu paštu moteris sulaukė laiško, kuriuo pranešta, jog už pinigų pristatymą į nurodytą sąskaitą būtina sumokėti 3 500 eurų.

Nuvykusi į banką ir banko darbuotojos perspėta, kad pinigų greičiausiai reikalauja sukčius bei paraginta jų nemokėti, šiaulietė savo apsisprendimo nepakeitė.

Belaukdama žadėtų kariškio santaupų, moteris netrukus sulaukė ir dar vieno elektroninio laiško, šįkart raginimo sumokėti dar 18 000 eurų.

Moteris naujajam pažįstamam parašė tokios sumos neturinti, tačiau netrukus sulaukė pasiūlymo pinigų pasiskolinti.

Užuot įklimpusi į skolas šiaulietė nusprendė kreiptis į policiją – jos parašytas pareiškimas pareigūnams nesukėlė nė menkiausios dvejonės, kad tai sukčiaus darbas.

Atvejų, kai pasiturinčiais asmenimis prisistatantys sukčiai gražiais pažadais suvilioja lietuvaites, policija galėtų suskaičiuoti dešimtis. Šįkart minėtam „JAV kariškiui“ pasisekė mažiau – prieš kelerius metus sukčiaus grobis buvo perkopęs ir 100 tūkstančių eurų.