Kalėdinę nuotaiką sugadino chuliganai

Socialinių tinklų nuotr.
Meninė instaliacija – prakartėlė – Pakruojyje dėl chuliganų išpuolio prarado visą grožį.
Policijos akiratyje atsidūrė du paaugliai, šeštadienio vakarą siautėję Pakruojyje ir suniokoję pagrindines miesto kalėdines dekoracijas. Vien seniūnija chuliganų padarytą žalą skaičiuoja daugiau nei 5 000 eurų.

Spardė ir daužė

Po aštuntos valandos vakaro policijai pranešta, jog paaugliai niokoja netoli bažnyčios įrengtą Kalėdų prakartėlės instaliaciją.

Į nurodytą vietą nuvykę policininkai plastikinį apšviestos prakartėlės rėmą rado jau išlaužtą.

Piktadariams užkliuvo ne tik prakartėlė, o ir viskas, kas buvo pakeliui prie jos. Pagrindinėje miesto Nepriklausomybės aikštėje ir skvere rasta prilaužyta šakų, sudaužyta dalis didžiosios eglės žaisliukų, o greta stovėjusi kalėdinė dekoracija liko be girliandos, ji nuplėšta ir sugadinta.

Taip pat rasta išmėtyta, apgadinta, išspardyta dalis Pakruojyje veikiančių įstaigų pastatytų eglaičių. Vienas kalėdinis medelis buvo nutemptas ir nusviestas netoliese esančioje turgavietėje.

Apgadintas ir prie Kultūros centro stovėjęs Kalėdų namelis – chuliganai nudaužė jo spyną, sudaužė šviečiančią girliandą.

Nuostolių, kaip netrukus paaiškėjo, patyrė ir privačių namų savininkai, prieigas papuošę kalėdinėmis dekoracijomis.

Policija su paieškomis neužtruko – miesto viešąsias erdves stebinčios ir privačios gyventojų vaizdo kameros parodė, kieno tai darbas. 14 ir 16 metų paaugliai atsidūrė pareigūnų akiratyje. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu aiškinamasi, ar niokotojai buvo dviese, ar jų buvo ir daugiau.

Pakruojo seniūnas Svajūnas Miknevičius sako, kad vien miesto seniūnijai piktadarių padaryta žala siekia beveik 5 600 eurų. Nuostolių patyrė ir įmonės bei gyventojai.

„Bet didžiausia žala ne turtinė – medžiagos yra medžiagas. Didesnė žala – moralinė. Praėjo grinčai per Pakruojį ir sugadino visiems šventę“, – sakė seniūnas.

S. Miknevičius buvo tas žmogus, kuris į aikštę nuvyko tuojau po policijos pareigūnų skambučio. Nuvažiavo ir buvo pakraupęs – visos kalėdinės dekoracijos, į kurias tiek darbo įdėta, tiek žmonių emocijų – buvo suniokotos.

„Labai gaila to, kas sugadinta. Žmonės galėjo grožėtis. Ne vien vietiniai čia fotografavosi, bet ir miesto svečiai, atvykstantys į Pakruojo dvaro renginius“, – kalbėjo vadovas.

Treji metai seniūnijai vadovaujantis S. Miknevičius su tokiu chuliganu akibrokštu susiduria pirmąkart.

Pakruojo rajono meras Saulius Margis taip pat neslėpė apmaudo.

„Liūdna, kad vieni puošia, o kiti niokoja. Tikiuosi, kad švenčių tai nesugadino ir daugiau tai nepasikartos. O surastiems blogus darbus dariusiems asmenims gauta nuobauda bus didelė pamoka“, – sakė rajono vadovas.

Miesto eglutę pakruojiečiai įžiebė gruodžio 10 dieną.

Prakartėlė užkliuvo ir Šiauliuose

Pernai, likus savaitei iki didžiųjų metų švenčių, Kalėdų prakartėlė tapo chuliganų taikiniu ir Šiauliuose. Ankstyvą rytą prie jos atėję šiauliečiai rado raudonais dažais nutepliotą kryžių, ant kurio vinimis buvo prikaltos įvairių reklamų iškarpos. Ėdžiose rasta paguldyta lėlė, ji taip pat buvo ištepliota kraujo spalvos dažais, o į jos galvą prikalinėta vinių.

Miesto vaizdo stebėjimo kameros atskleidė vandalizmo autorius.

Prakartėlė sudegė

Kelmės rajono, Kražių miestelio kalėdinę prakartėlę, kurią Mindaugo skverelyje įrengė kultūros centro darbuotojai, bendruomenės nariai, seniūnija, prieš kelias dienas suniokojo ne chuliganai, o liepsna. Šios savaitės pirmadienio vakarą ji sudegė kartu su visa šviesos instaliacija.

Teigiama, kad gaisras kilo dėl elektros gedimo.