Gy­ven­to­jui ne­ra­mu dėl ke­lio, o me­ras ne­bu­vęs in­for­muo­tas

Skaitytojo nuotr.
Žmonėms neramu ir taip jau dėl itin prastos Pakruojo kelių kokybės.
Pakruojo gyventojas „Šiaulių kraštui“ išsakė savo nuogąstavimus dėl Pakruojo miesto gatvių remonto ir dėl to į kitas miesto gatves nukreipto sunkiojo transporto judėjimo. Anot skaitytojo, tokia „strategija“ kenkia ne tik šių gatvių dangai, bet ir gyventojų komfortui.

Baiminasi dėl kelio kokybės

„Na, nenorėčiau būti tas žmogus, kuris eitų prieš progresą. Suprantu, kad keliai turi būti uždaryti, kad jie būtų remontuojami, bet kai yra kelias uždaromas per patį aktyviausią dienos laikotarpį ir mašinų kiekis pasiekia maksimumą, kai triukšmas ir vibracija neleidžia džiaugtis užtarnauta senatve, čia jau per daug“, – laiške redakcija rašo pakruojietis.

Jis svarsto, kodėl nebuvo galima tvarkyti kelių vėlesnių paros laiku, kai eismas sumažėja iki minimumo?

Anot vyro, žiūrint pro langą į eismą, lieka tik galvoti, kiek tokį apkrovimą dar kentės Pakruojo miesto, Vilniaus gatvė, kuri ir taip buvo labai prastos būklės.

„Dabar iš jos nieko nebeliks. Žinau, kad meras žadėjo tvarkyti kelią, bet kaip visada Savivaldybės kišenė kiaura ir biudžete niekada nėra pinigų. Manau, išreiškiu ne tik savo nepasitenkinimą, bet ir visos Vilniaus gatvės gyventojų nuomonę. Savivaldybė turėtų atidžiai planuoti laiką, kada leidžia tokiam kiekiui fūrų važiuoti per tokios būklės kelią“, – mąsto skaitytojas.

Parengė raštą su pretenzija

Atsakyti Pakruojo miesto gyventojui „Šiaulių kraštas“ paprašė Pakruojo rajono merą Saulių Margį.

„Komentare minimo kelio Nr. 150 (Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys) remonto darbų užsakovas yra VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija. Ji organizavo kelio uždarymą ir eismo srautų nukreipimą Savivaldybei priklausančiomis Vilniaus ir Geležinkelio gatvėmis.

Deja, Kelių direkcija eismo nukreipimo su Savivaldybe nederino, neinformavo, kad taip bus padaryta, ir kada. Tokia praktika yra ydinga, nes eismas nukreipiamas Savivaldybei priklausančiais keliais ir gatvėmis, tad, manau, turėjome dalyvauti aplinkkelio derinime ir būti informuoti.

Dėl šio atvejo ir galimai ateityje pasitaikysiančių panašių eismo nukreipimo atvejų parengėme raštą Kelių direkcijai. Turėtume būti informuoti, kartu derinti kelio darbus, eismo srautus. Pirmiausia turime galvoti apie eismo dalyvių, gyventojų ir jų turto saugumą, taip pat ir apie gatvių dangą bei ar parinktos gatvės nebus sugadintos didelio automobilių srauto, ar jos tam yra pritaikytos.

Tikiuosi, kad išdėsčius Direkcijai gyventojo ir Savivaldybės matomas problemas, derinimo klausimai bus išspręsti“, – „Šiaulių kraštui“ sakė meras S. Margis.