Girti ir teisės vairuoti neturintys neįveikia kliūčių

Policijos nuotr.
Iš ant stogo nusileidusio „Volvo S60“ išsiropštė trise. Be teisių vairavusiam vyrui nustatytas didesnis negu vienos promilės girtumas.
Prie vairo – neblaivūs ir be teisės vairuoti. Dažna tokių pasivažinėjimų baigtis – prarastos gyvybės, sudaužyti automobiliai ir teisėsaugos pradėtas baudžiamasis persekiojimas, kuris gresia realiu laisvės atėmimu. Per dvi paskutines spalio savaites Šiaulių ir Telšių apskričių pareigūnams iš griovių teko traukti net keturių teisės vairuoti neturinčių girtų vyrų nesuvaldytus automobilius.

Neblaivūs – ir vairuotojas, ir keleiviai

Alkoholiu svaigintis pradėjęs dar nepilnametystėje 22 metų vaikinas anksčiau neblaivus vairavo tik dviratį, tačiau šių metų spalio 15-ąją apsvaigęs sėdo prie „Volvo S60“ vairo. Ne vieną dieną prieš tai girtavęs vaikinas nutarė Telšių gatvėmis paskraidyti automobiliu, kurį, anot jo, tą pačią dieną ir nusipirko. Viename gatvės posūkyje jis nesuvaldė automobilio ir vertėsi.

Iš „Volvo“ išsiropščiusi trijulė buvo neblaivi. Vairuotojui nustatytas 1,02 promilės girtumas. Kartu važiavusiam vyrui, iš kurio vairuotojas buvo ką tik įsigijęs automobilį, alkoholio matuoklis parodė 1,44 promilės girtumą. Nuo su jais važiavusios 18-metės iš Šiaulių irgi sklido alkoholio tvaikas, tačiau girtumą tikrintis ji atsisakė. Ligoninėje medikai merginai konstatavo įvairių kūno vietų sumušimus ir išleido gydytis ambulatoriškai. Automobilyje pareigūnai rado ne vieną tuščią alkoholio butelį.

Ne kartą už įvairias nusikalstamas veikas teistam „Volvo S60“ vairuotojui pradėta administracinė teisena dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, neturėdamas teisės vairuoti bei vairuodamas transporto priemonę sukėlė eismo įvykį, kuriame buvo sužalotas kitas asmuo bei apgadintas kitas turtas.

Vyrui pasisekė, kad nei jis pats, nei keleiviai nepatyrė sunkių traumų. Tačiau materialiniai nuostoliai – akivaizdūs: prarado ką tik įsigytą automobilį, teks atlyginti žalą, kurią savo „skrydžiu“ padarė sugadindamas kelio dangą, taip pat laukia didžiulė bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kelionės į griovius

Po poros savaičių 45 metų girtas bei teisės vairuoti neturintis vyras nesuvaldė automobilio „Renault Megane“, automobilis atsidūrė vandens pilname griovyje. Pasak liudytojų, prieš tai jo vairuojama transporto priemonė vos nepartrenkė gatve ėjusio pėsčiojo.

Po avarijos draugei priklausantį automobilį vairavęs telšiškis buvo trumpam praradęs sąmonę, tačiau atsipeikėjęs sugebėjo pats išsiropšti iš dūmais apsipylusios mašinos. Jam nustatytas vidutinis – 2,39 promilės – girtumas. Vyro laukia baudžiamoji atsakomybė, nes automobilį vairavo būdamas vidutinio girtumo.

Spalio 28 dieną pareigūnai Mažeikių rajono griovyje rado įstrigusį automobilį „Volvo V70“, o prie jo du visiškai girtus vyrus. Vienam nustatytas sunkus – 3,67, o kitam – 2,86 promilės girtumas. Abu tvirtino automobilio nevairavę. Vėliau paaiškėjo, kad nė vienas jų neturi vairuotojo pažymėjimo. Vienas vyras už tai, kad vairavo girtas, teisę vairuoti yra praradęs pernai, o bendrakeleivis, kuriam priklausė griovyje atsidūręs „Volvo“, teisės vairuoti net nebuvo įgijęs. Tačiau atsisėsti prie transporto priemonių vairo – mėgėjas. Net du kartus jo pasivažinėjimai yra pasibaigę eismo įvykiais, kuriuose nukentėjo žmonės ir buvo apgadintos transporto priemonės.

Tyrimo metu nustatyta, kad automobilį vairavo mašinos savininko draugas. Pasirodo, išgertuvių metu pritrūkus alkoholio, jis pasišovė draugo mašina pavažiuoti iki parduotuvės jo nupirkti. Tačiau kelionė baigėsi griovyje, vyras suniokojo neseniai draugo įsigytą automobilį ir užsidirbo dar vieną ikiteisminį tyrimą už vairavimą išgėrus.

Taranavo stulpą

Spalio 21-osios vakarą pranešimo apie nuo kelio nuskriejusį automobilį sulaukė Šiaulių pareigūnai. Kelyje Kužiai–Gruzdžiai jie rado į stulpą atsitrenkusį „Peugeot 607“.

Automobilis ir stulpas apgadinti, o štai 29 metų Kužių gyventojas ir užantyje jo vežtas alkoholio butelis išliko sveiki. Vyras prisipažino neturintis teisės vairuoti ir neseniai vartojęs alkoholį. Matuoklis jam parodė 2,46 promilės girtumą. Tokiu atveju pradedamas ikiteisminis tyrimas. O už tai, kad vairavo transporto priemonę, neįgijęs tam teisės, surašytas administracinio nusižengimo protokolas.