Grįžkite į mokslus su stilingais akiniais: kaip juos išsirinkti?

Glasseson" nuotr.
Nuo rugpjūčio pradžios prasidėjusi mokyklinių prekių mugė aprūpino moksleivius trūkstamomis kanceliarinėmis prekėmis. Tačiau be sąsiuvinių ir pieštukų taip pat svarbu nepamiršti pasirūpinti geru regėjimu. Jeigu jums ar jūsų vaikui reikalingi nauji korekciniai akiniai, nedelskite jų įsigyti, nes tik aiškiai matydami galėsite lengviau susikaupti ir nevarginsite akių.

Akinių rėmelių medžiaga – vienas svarbiausių kokybės rodiklių

Mokslų pradžia dažnai siejama su naujais iššūkiais ir tikslais, todėl neretai norisisi ją pradėti stilingai. Nauji akinių rėmeliai gali pagyvinti mokslo metų pradžią bei suteikti daugiau motyvacijos kibti į darbus. Tačiau norint, kad akiniai džiugintų ilgiau nei vienerius mokslo metus svarbu juos išsirinkti tinkamos kokybės. Vienas labiausiai akinių kokybę lemiančių aspektų yra medžiaga iš kurios gaminami rėmeliai. Tad ieškant ilgaamžių pasirinkimų, rinkitės iš tvirto metalo arba plastiko pagamintus rėmelius.

Metaliniai akinių rėmeliai

Metalas – tai viena tvirčiausių medžiagų pasižyminti atsparumu karščiui, dūžiams ar net korozijai. Tad įsigijus aukštos kokybės metalinius akinių rėmelius nereikės nerimauti dėl greitai formą prarandančių kojelių. Taip pat dauguma metalinių akinių rėmelių turi reguliuojamos nosies pagalvėles. Šios pagalvėlės padeda išvengti nepatogumo, nosies spaudimo jausmo, akiniai tvirčiau laikosi ir nesmunka žemyn keičiant žiūrėjimo kryptį. Jeigu turite jautrią odą, metaliniai akinių rėmeliai gali būti pagaminti iš hipoalergiškų medžiagų – titano, monelio bei berilio.

Akinių rėmeliai iš plastiko

Plastikiniai akinių rėmeliai, skirtingai nei metaliniai, turi daug spalvų, todėl atrasti prie jūsų ar jūsų vaiko odos labiausiai derančią spalvą nebus sudėtinga. Iš kokybiško plastiko, celiuliozės propionato, acetato ar maišyto nailono pagaminti rėmeliai taip pat pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Skirtingai nei pigūs akiniai, vardiniai akinių rėmeliai iš plastiko gali tarnauti visą gyvenimą. Tačiau atminkite, kad šie akinių rėmeliai paprastai neturi reguliuojamos nosies kojelės, todėl prieš įsigyjant rekomenduojama įsitikinti, kad akinių tilto ilgis ir plotis tinka jūsų nosies formai.

Akinių rėmeliai iš plastiko ir metalo

Metaliniai akinių rėmeliai dažnai išsiskiria klasikiniu ir minimaliu dizainu, plastikiniai gali būti tiek kuklaus, tiek drąsesnio stiliaus. O jeigu ieškote išskirtinių sprendimų, visada galite rinktis akinių rėmelius pagamintus iš abiejų medžiagų – plastiko ir metalo. Paprastai, tokiuose akinių rėmeliuose vyrauja metalinės akinių kojelės, o visa kita yra padengta plastiku. Taip pat šie akiniai nėra sunkūs ir dažnai turi nosies pagalvėles, kurios suteikia didesnį komforto jausmą. Tad liks tik nuspręsti kokio stiliaus akinių ieškote ir išsirinkti tinkamą jų dydį.

Glasseson nuotr.

Kaip pasirinkti tinkamą akinių dydį?

Šiandien, akinių rėmelių asortimentas toks platus, kad išsirinkti patinkančio stiliaus akinius nėra sudėtinga. Tačiau, kad jie ne tik gražiai atrodytų vitrinoje, bet ir ant jūsų veido svarbu išsirinkti tinkamą jų dydį. Tad matuojantis atkreipkite dėmesį į kelias svarbiausias akinių rėmelių dalis.

  1. Akinių tiltas. Pirmas dalykas į kurį turite atkreipti dėmesį norint išsirinkti tinkamo dydžio akinius yra akinių tiltas. Jeigu pasirinktas akinių rėmas turi reguliuojamas nosies pagalvėles, jas galite pritaikyti pagal savo poreikius. Jeigu nosies pagalvėlių nėra, įsitikinkite, kad akinių tiltas nėra per ilgas ar per platus ir gražiai gula ant nosies, jos nespaudžia.

  2. Akinių plotis. Nors dideli akinių rėmeliai gali atrodyti įspūdingai, svarbu, kad jų svoris ir dydis netrukdytų rašyti ar skaityti palenkus galvą. Tad matuojantis akinius nebijokite pasižvalgyti į skirtingas puses. Jeigu jaučiate, kad pakreipus galvą į apačią ar šoną akinių rėmeliai smunka žemyn – jie per platūs jūsų veidui. Žinoma, nesirinkite ir per mažų akinių rėmelių, kurie spaudžia nosį ar smilkinius. Nuvykus į optikos saloną, matuojantis akinius neskubėkite jų nusiimti. Pirmiausia įsitikinkite, kad jie yra tinkamo dydžio ir nesukelia diskomforto jausmo. Juk akiniai ne vienų metų investicija ir būtent jie lydės jus visus mokslo metus.

  3. Akinių auselės. Dar viena akinių rėmelių dalis, nuo kurios priklauso jų patogumas yra akinių auselės. Jeigu auselės per trumpos, akiniai gali spausti ausis. Jeigu per ilgos, palenkus galvą žemyn turėsite nuolat taisyti akinių buvimo padėtį. Atminkite, kad kiekvieno žmogaus veido forma skiriasi, todėl tai, kas tinka vieniems, nebūtinai tiks ir jums.

Kas madinga šiandien?

Pastarųjų metų akinių mados tendencijos atsigręžia į aštuoniasdešimtųjų–devyniasdešimtųjų stilių. Vyrauja gana masyvūs ir išskirtiniai akinių rėmeliai. Ypač madingi metaliniai akiniai su dvigubu tiltu. Taip pat siūloma pamiršti tamsias spalvas ir įvairius tamsiais raštais margintus plastikinius rėmelius. Šiais metais populiaru tapo rinktis permatomos spalvos rėmelį. Žinoma, norint atrodyti stilingai, nebūtina vaikytis naujausių madų. Akinius rinkitės pagal savo norus, nebijokite drąsių ir išskirtinių sprendimų bei nepamirškite prie akinių rėmelių pritaikyti jūsų regėjimui tinkamiausius akinių lęšius.

Glasseson nuotr.

Kaip išsirinkti tinkamiausius akinių lęšius?

Jeigu jums reikalingi korekciniai akiniai, išsirinkti stilingai atrodančius akinių rėmelius neužteks. Jums taip pat reikės kokybiškų ir pagal jūsų regėjimą pritaikytų akinių lęšių.

Kaip ir rėmelių, taip ir lęšių pasirinkimas yra gana platus: jie gali būti stikliniai, plastikiniai arba pagaminti iš polikarbonato. Tiesa, stikliniai lęšiai vis rečiau naudojami akinių gamyboje dėl savo svorio ir trapumo. Jų vietą dabar užima plastikiniai ir polikarbonato lęšiai. Jie pasižymi lengvumu, yra atsparūs smūgiams ir įbrėžimams, todėl užsiimant aktyvia veikla, šie lęšiai gali būti tinkamiausias pasirinkimas.

Kitas dalykas į kurį taip pat svarbu atkreipti dėmesį yra lęšių atliekama funkcija. Lęšiai gali būti vieno židinio, bifokaliniai, trifokaliniai, progresiniai arba apsauginiai be dioptrijų. Akiniai be dioptrijų paprastai naudojami kaip priemonė apsauganti akis nuo skaitmeninių įrenginių skleidžiamos mėlynos šviesos. Jeigu jums reikia korekcinių akinių, lęšius rinkitės pagal savo regėjimą.

 * Vieno židinio lęšiai koreguoja regėjimą vienu atstumu, todėl gali būti naudojami tik žiūrėjimui į tolį arba skaitymui.

 * Bifokaliniai turi dvi, aiškiai atskirtas matymo zonas – viena skirta skaitymui, kita žiūrėjimui į tolį.

 * Trifokaliai užtikrina gerą matymą visais atstumais – iš arti, vidutiniu nuotoliu ir į tolį.

 * Progresiniai yra labai panašūs į bifokalinius ir trifokalinius lęšius, tačiau jie išsiskiria tuo, kad kiekviena matymo zona turi sklandų perėjimą, todėl akys nesusiduria su vaizdo šuoliais keičiant matymo kryptį.

Taigi, renkantis akinius naujiems mokslo metams nepamirškite didelį dėmesį skirti ne tik akinių rėmelių stiliui ar medžiagai, bet ir jūsų regėjimą koreguojantiems lęšiams.

Užs. Nr. 489265