Iš Talino – su bronzos medaliu

klaudija.lt nuotr.
Klaudija Tvaronavičiūtė (dešinėje) Taline vykusiame tekvondo G2 serijos turnyre „Tallinn Open“ laimėjo bronzos medalį.
Lietuvos tekvando rinktinės lyderė šiaulietė Klaudija Tvaronavičiūtė pirmame sezono turnyre lipo ant nugalėtojų pakylos. 23 metų kovotoja Taline vykusiame tekvondo G2 serijos turnyre „Tallinn Open“ penktadienį laimėjo bronzos medalį.

Svorio kategorijoje iki 57 kg varžėsi 15 sportininkių. Burtai pirmoje kovoje lietuvei lėmė akistatą su Didžiosios Britanijos atstove Leyla Palser. Klaudija aštuntfinalio barjerą peržengė daugiau nei įtikinamai – laimėjo abu pirmus randus 2:0 (6:1, 8:0).

Ketvirfinalyje lietuvė išmėgino jėgas su prancūze Camille Causse. Pastaroji sportininkė pataikė staigmeną – laimėjo pirmąjį raundą 7:2.

Tai kaip reikiant „įpykdė“ K. Tvaronavičiūtę, kuri antrajame raunde nepaliko varžovei nė menkiausios vilties – 15:2. Lemiamame raunde Lietuvos atstovė kovojo atsargiau, bet persvara nekėlė abejonių.

Trenerio Aurimo Masio auklėtinei dėl teisės kautis finale teko kautis su austre Melanie Kindl. Su šia sportininke per karjerą Klaudijai taip pat dar nebuvo tekę susitikti.

Austrijos atletė pusfinalio kovoje atrodė išsaugojusi daugiau jėgų. Tiesa, ji prieš lemiamą kovą ilsėjosi ilgiau nei lietuvė.

Austrė iniciatyvą įgijo nuo pirmų akimirkų. Klaudijai teko rizikuoti, bet varžovė nebuvo linkusi rizikuoti – kovojo atsargiai, stengėsi išsaugoti įgytą pranašumą. M. Kindl laimėjo abu pirmus raundus 2:0 (5:0, 2:7).

Auksą laimėjo ispanė Laura Marquina. Ši kovotoja pusfinalyje palaužė favorite laikytą belgę Raheleh Asemani, o finale įtikinamai 2:0 (5:0, 14:11) laimėjo prieš austrę M. Kindl.

„Kelią į finalą užkirto daug smulkmenų. Trūko techninių dalykų trūko, o finale stigo poilsio,“ – kalbėjo K. Tvaronavičiūtė.

Treneris A. Masys nebuvo nusivylęs pirmu startu po ilgokos pertraukos: „Trūko varžybų ritmo. Pusfinalį pradėjome silpnokai, o po to atsigriebti nebepavyko. Kai kuriuose epizoduose akivaizdžiai stigo jėgų – smūgiai buvo tikslūs, bet trūko galios galingumo“.

Tai buvo paskutinė repeticija prieš kitą savaitę Paryžiuje vyksiantį „Paris Grand Prix“. Į šias varžybas organizatoriai kviečia tik pajėgiausius 32 pasaulio sportininkus. Lietuvos rinktinės lyderė į šį prestižinį turnyrą gavo vardinį kvietimą.