Klaudija suklupo prieš būsimąją čempionę

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
Į svorio iki 57 kg kategoriją sugrįžusiai šiaulietei Klaudijai Tvaronavičiūtei nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos – iki medalio pristigo vieno žingsnio.
Lietuvos tekvondo rinktinės lyderė Klaudija Tvaronavičiūtė po ilgokos pertraukos sugrįžo į kovos ringą. Trenerio Aurimo Masio auklėtinė sekmadienį kovojo Estijos sostinėje surengtame G-1 serijos turnyre „Tallinn Open 2021“. Visgi į svorio iki 57 kg kategoriją sugrįžusiai šiaulietei nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos – iki medalio pristigo vieno žingsnio.

Klaudijai kelią ketvirtfinalyje pastojo tą patį vakarą čempionės titulą laimėjusi JAV tekvondo rinktinės narė Faith Dillon. Ketvirtfinalio kovą amerikietė laimėjo po įtemptos kovos 5:1 (3:0, 0:1, 2:0). Beje, įspūdingų fizinių duomenų F. Dillon ši dvikova buvo akivaizdžiai labiausiai varginanti, nes ji nuolat strigo lietuvės gynyboje.

Pirmojo raundo pradžioje JAV rinktinės narė po tikslaus spyrio į liemenį ir smūgio į krūtinę ranka įgijo 3 taškų persvarą. K. Tvaronavičiūtė atsitiesė ir išlygino kovą. Sumaniai besigynusi lietuvė buvo ir perėmusi iniciatyvą, bet persvara taškais nepavirto. Antrajame raunde skirtumą pavyko sušvelninti iki 1:3, tačiau tai buvo viskas. Lemiamame raunde Klaudija bandė gelbėtis, susilpnino gynybą, o varžovė pelnė dar porą taškų ir šventė pergalę 5:1.

K. Tvaronavičiūtė kovas šiame turnyre pradėjo nuo aštuntfinalio, kuriame kovėsi su serbe Nadja Tesič. Šią dvikovą šiaulietei laimėti pavyko patirtimi. Pirmajame raunde Klaudija susikrovė trapią persvarą 2:0, bet vaizdas po pertraukėlės pasikeitė. Serbė sugebėjo perimti iniciatyvą ir pelnė 7 taškus, o Klaudija – tik vieną. Tad tad prieš lemiamą raundą pirmavo 7:3 pirmavo Serbijos kovotoja.

Per paskutines 2 minutes kur kas brandžiau kovojo Lietuvos rinktinės lyderė. Klampia gynyba varžovę sustabdžiusi trenerio A. Masio auklėtinė visą laiką spaudė N. Tesič, sušvelnino skirtumą iki 6:7. Į lemiamą šturmą Klaudija pakilo likus 15 sek. – dviem tiksliais spyriais išplėšė pergalę 10:7.

19-metė amerikietė F. Dillon nebuvo laikoma turnyro favorite – ji pagal reitingo taškus buvo tik 7 tarp 19 sportininkių. O aukso medalis iš anksto buvo kabinamas Kroatijos superžvaigždei Nikitai Glasnovič.

Pusfinalyje amerikietė 20:15 laimėjo prieš ispanę Arlet Ortiz Benito, o N. Glasnovič pusfinalyje atkakliame mūšyje 2:1 palaužė vokietę Laurą Goebel. Finale beveik visą laiką pirmavo amerikietė, bet N. Glasnovič dvikovos pabaigoje buvo persvėrusi rezultatą. Vis dėlto viską lėmė vienas F. Dillon tikslus smūgis, kuriuo ji išplėšė pergalę 13:12.

K. Tvaronavičiūtei tai buvo pirmas turnyras nuo gegužės pradžios. Visą vasarą sportininkė praleido treniruočių stovyklose Lietuvoje ir Vokietijoje.