Klaudijos olimpinę svajonę sudaužė jaudulys

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
Klaudijai Tvaronavičiūtei Sofijoje (Bulgarija) kovoje dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes koją pakišo jaudulys.
Klaudijai Tvaronavičiūtei nepavyko prasibrauti į Tokijo olimpines žaidynes. Sofijoje (Bulgarija) vykstančiame olimpinės atrankos tekvondo turnyre 22 metų šiaulietė sportininkė penktadienio rytą suklupo jau pirmoje kovoje.

Prieš pusmetį į aukštesnę svorio iki 67 kg kategoriją perėjusi tekvondo kovotoja neturi sukaupusi reitingo taškų, todėl burtai ją nubloškė į vieną pogrupį su atrankos turnyro aiškia favorite prancūze 26 metų Magda Wiet Henin. Su šia sportininke, kuri olimpiniame kyorugi reitinge yra 7, Klaudija būtų išmėginusi jėgas antrajame etape.

Pirmoje kovoje burtai lėmė Norvegijos kylančią tekwondo žvaigždutę Mari Romundset Nilsen. Pastaroji dar tik švęs 18-ąjį gimtadienį, todėl šešioliktfinalio kovos favorite buvo laikoma daugiau patirties sukaupusi lietuvė.

Deja, jaudulys pakišo koją Klaudijai, kuri visą kovą atrodė lyg nesava. Lietuvos rinktinės lyderė vaikiškai klydo gindamasi ir jau pirmajame raunde praleido varžovės smūgį į galvą – 0:3.

Antrajame raunde buvo pavykę išlyginti rezultatą – 3:3, bet po poros akimirkų tiksliu smūgiu į liemenę atsakė ir vėl persvarą susigrąžino M. R. Nilsen – 5:3. Akivaizdžiai sutrikusi lietuvė baigiantis antrajam raundui praleido dar vieną smūgį – 3:8.

Paskutiniame raunde Klaudijai nepavyko pakilti į lemiamą šturmą. Lietuvos sportininkė bandė daugiau atakuoti, bet viltys sudužo po dar vieno tikslaus jaunosios norvegės smūgio. Varžovė šventė pergalę 11:3.

Bulgarijos sostinėje surengtame atrankos turnyre svorio kategorijoje iki 67 kg kovoja 17 sportininkių.

Olimpinės kvalifikacijos turnyro abu į finalą iškopę kovotojai gaus išsvajotuosius kelialapius, tad finalinės kovos dėl traumų prevencijos net nebus rengiamos.

Į olimpiadą iš kiekvienos pasaulio valstybės gali patekti ne daugiau kaip po du kovotojus vyrus ir dvi moteris. Ši griežta taisyklė nubarstė ne vieną labai pajėgų sportininką.

Ne išimtis – ir moterų svorio kategorija iki 67 kg, kurioje neliko Serbijos, Didžiosios Britanijos žvaigždžių. Dėl valstybėms taikomų kvotų su olimpine svajone teko atsisveikinti net ir neseniai Europos čempione tapusiai kroatei Brunai Vuletič, mat olimpiniame kyorugi reitinge pirmąją vietą užima jos tautietė M. Jelič.