Kelią ant nugalėtojų pakylos užtvėrė čempione tapusi Kroatijos žvaigždė

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
Europos tekvondo čempionate 62 kg svorio kategorijoje debiutavusiai šiaulietei Klaudijai Tvaronavičiūtei koją pakišo itin prasti burtai, jau aštuntfinalyje suvedę su Kroatijos žvaigžde Bruna Vuletič.
Pajėgiausiai Lietuvos tekvondo kovotojai Klaudijai Tvaronavičiūtei nepavyko prasibrauti ant Sofijoje (Bulgarija) vykstančio Europos čempionato nugalėtojų pakylos. 62 kg svorio kategorijoje debiutavusiai šiaulietei koją pakišo itin prasti burtai, jau aštuntfinalyje suvedę su Kroatijos žvaigžde Bruna Vuletič. Pastaroji sportininkė tapo ir šio čempionato nugalėtoja.

Klaudija šią dvikovą su B. Vuletič pralaimėjo po dramatiško mūšio. Likus 20 sek., rezultatas dar buvo lygus 1:1, bet tikslus kroatės smūgis ranka į liemenę viską apvertė aukštyn kojomis. Lietuvei teko skubėti atakuoti, o tuo pasinaudojusi varžovė per kelias akimirkas padidino persvarą iki 5:1.

Dvikovos pradžioje abi sportininkės buvo labai atsargios. Pirmasis taškas buvo pelnytas tik antrajame kėlinyje, kai kroatė smūgiu ranka į korpusą išsiveržė į priekį 1:0. Lietuvė rezultatą buvo išlyginusi trečiajame kėlinyje, kai galingu smūgiu koja partiesė varžovę ant kilimo.

Šešioliktfinalyje K. Tvaronavičiūtė kovėsi su geriausia Serbijos kovotoja Serdja Stevič. Serbė pačioje dvikovos pradžioje išstūmė 22 metų lietuvę už kilimo, o netrukus tiksliu smūgiu koja padidino atotrūkį iki 4:0. Kėlinio pabaigoje Klaudija surengė sėkmingą ataką ir sušvelnino santykį iki 2:5.

Iniciatyvą perėmusi Lietuvos rinktinės lyderė netruko išlyginti rezultatą – 5:5, o atomazga persikėlė į paskutinįjį kėlinį. Jame dominavo lietuvė, kuri po keliolikos sekundžių išsiveržė į priekį 7:6. Serbijos sportininkę tokia kovos eiga palaužė – ji pabandė desperatiškai atakuoti, o kantriai progos laukusi Klaudija ją apipylė tiksliais smūgiais ir įtikinamai laimėjo 15:6.

Klaudija į šias pirmenybes pateko be reitingo, nes anksčiau kovodavo žemesnėje iki 57 kg sveriančių sportininkių grupėje.Tai lėmė ankstesnę akistatą su turnyro favoritėmis.

Burtus sujaukė ir ilgametė buvusi Irano rinktinės lyderė Kimia Alizadeh-Zenoorin, kuri į varžybas pateko gavusi pabėgėlės statusą. Negana to, čempionato organizatoriams buvo suteikta privilegiją ir ketvirtąjį reitingą suteikti savai, Bulgarijos, sportininkei.

Tokia painiava lėmė, kad jau aštuntfinalyje K. Tvaronavičiūtei teko B. Vuletič barjeras. 2019 m. pasaulio čempionate Mančesteryje (Didžioji Britanija) ir Neapolyje (Italija) universiadoje bronzą laimėjusi kroatė šiame Europos čempionate iki 62 kg sveriančių kovotojų reitinge buvo antra, o pasauliniame reitinge užima 7 vietą.

Būrį žvaigždžių į tą patį pogrupį subėrę burtai koją pakišo ir Latvijos supertalentui Jolantai Tarvidai. Jai taip pat aštuntfinalyje teko akistata su K. Alizedeh-Zenoorin. J. Tarvida šią dvikovą pralaimėjo per papildomą laiką: trys kėliniai baigėsi 8:8, pratęsimas nugalėtojos neišaiškino, todėl sportininkės kovėsi iki auksinio taško.

Čempionės titulą iškovojo B. Vuletič, kuri finale įtikinamai nugalėjo bosnę Mariją Stetič. Bronzos medalius pelnė rusė Kristina Prokudina ir pirmąjį retingą turėjusi turkė Irem Yaman.