Šiauliuose vyko jubiliejinis tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių jaunimo turnyras

Asmeninė nuotr.
Treneris Aivaras Kaselis su trečios vietos laimėtoja Kamile Šernauskaite (kairėje) ir Laura Stanelyte.
Jau dvidešimtą kartą surengtame turnyre rungėsi graikų-romėnų ir moterų imtynių stiliaus atletai ir atletės. Lietuvaičiai iškovojo šešis aukso apdovanojimus.

Klasikų turnyre pirmąsias vietas užėmė Adomas Grigaliūnas (67 kg), Rokas Čepauskas (72 kg), Damianas Matveiko (87 kg) ir Simonas Viliūlis (97 kg).

Moterų imtynių varžybose savo svorio kategorijose pajėgiausios buvo Gabija Dilytė (53 kg) ir Laura Stanelytė (55 kg).

Buvusi Šiaulių sporto gimnazijos atletė, Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ imtynininkė L. Stanelytė dramatiškoje finalo kovoje įveikė Vengrijos sportininkę. Kita šiaulietė Kamilė Šernauskaitė (iki 50 kg) šventė pergalę mažajame finale įveikusi Vokietijos atletę.

Moterų imtynių rinktinės treneris Aivaras Kaselis ypač džiaugėsi eiliniu Gabijos Dilytės pasiekimu.

„Tai mūsų olimpinė viltis tikra to žodžio prasme. Gabija daug dirba, yra sustiprėjusi fiziškai, o kai kurių veiksmų technika yra nepriekaištinga. Tą pastebėjo Šiauliuose vykusiuose kursuose viešėjęs Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) ekspertas, kuris teigė, kad Gabijos atliekamas „malūnas“ turėtų būti nufilmuotas ir platinamas kaip mokomoji metodinė medžiaga“, – sakė A. Kaselis.

Tarptautiniame turnyre Šiauliuose kovojo 74 sportininkai ir sportininkės iš dvylikos valstybių.