Šiaulių regbio klubai pradėjo Baltijos „Top“ lygos sezoną

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Geriausias rungtynių žaidėjas šiauliečių komandoje – Dominykas Matuzevičius.
Savaitgalį prasidėjusiame Lietuvos regbio federacijos organizuojamos lygos sezone, pirmo turo rungtynėse, Šiaulių regbio klubai „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „Šiauliai“ susikovė su ekipomis iš Latvijos – „Miesnieki-Kekava“ ir „Livonia“. „Vairas-Kalvis-Jupoja“ sezoną pradėjo pergale, „Šiauliai“ – pralaimėjimu.

Užtikrinta „Vairo-Kalvio-Jupojos“ pergalė

Šeštadienį Šiauliuose vykusiose rungtynėse regbio klubas „Vairas-Kalvis-Jupoja“ susitiko su Latvijos klubu „Miesnieki-Kekava“. Šiauliečiai rezultatu 20:10 įveikė latvių ekipą.

Pirmieji taškai buvo pelnyti jau 3 rungtynių minutę. Komandai „Vairas-Kalvis-Jupoja“ prasižengus, „Miesnieki-Kekava“ realizavo baudos smūgį ir išvedė komandą į priekį rezultatu 0:3.

Regbininkai iš Šiaulių neleido latviams ilgai dominuoti aikštėje. 9 minutę „Vairo“ žaidėjas Mantautas Vilimavičius išsiveržė į priekį, atliko žeminimą ir pelnė pirmuosius komandos taškus.

Šiauliečių pranašumas buvo darkart padidintas 21 minutę – atlikęs žeminimą, Evaldas Kanopackis pelnė 7 taškus.

Pirmasis kėlinys užbaigtas rezultatu 15:3.

Antrajame kėlinyje latviams pavyko padidinti savo taškų skaičių iki 10, tačiau jų neužteko. „Vairas“ 88 minutę atliko žeminimą ir užsitvirtino rungtynių pergalę rezultatu 20:10.

Geriausio rungtynių žaidėjo „Vairo“ komandoje titulas paskirtas Donatui Vilimavičiui, o „Miesnieki-Kekava“ ekipoje – Juriui Iesalniekui.

„Šiauliams“ teko pripažinti svečių iš Latvijos pranašumą

Sekmadienio vakarą regbio klubas „Šiauliai“ atkaklioje kovoje, rezultatu 11:17, nusileido Latvijos klubui „Livonia“.

Namuose žaidžiantys ir sirgalių palaikomi „Šiaulių“ regbininkai aršiai kovojo su svečiais iš Latvijos. 32 rungtynių minutę Darius Selenis sukūrė puikią ataką bei privertė prasižengti varžovus. 33 minutę prie kamuolio stojo Santaras Karnytis ir sėkmingai realizuotu baudos smūgiu komandai pelnė pirmuosius tris taškus.

39 minutę, po dar vieno realizuoto baudos smūgio, „Šiauliai“ pelnė tris taškus ir pirmąjį kėlinį užbaigė rezultatu 6:0.

Šiauliečių turėta persvara antrojo kėlinio pradžioje buvo panaikinta. 48 minutę „Livonia“ atliko pirmąjį rungtynių žeminimą ir išsiveržė į priekį rezultatu 6:7.

Atkaklus „Šiaulių“ žaidimas varžovams neleido ilgai dominuoti aikštėje. 59 minutę Šiaulių regbininkai atliko žeminimą ir rezultatu 11:7 vėl aplenkė „Livonia“ klubą.

Po rezultatyvaus žaidimo epizodo šiauliečiams pergalė išslydo iš rankų. 67 minutę latviai atliko žeminimą (11:12), o 69 minutę sėkmingai atliko realizacijos smūgį (11:14).

Paskutiniai varžybų taškai buvo pelnyti 81 minutę, kai „Šiaulių“ ekipa prasižengė, o „Livonia“ realizavo spyrį į vartus (11:17).

Geriausiu rungtynių žaidėju šiauliečių komandoje išrinktas Dominykas Matuzevičius, o Latvijos ekipoje – Kaspars Briedis.

Prastos oro sąlygos ir atšauktos rungtynės

Abiejų susitikimų rungtynėms įtaką darė prastos oro sąlygos – pliaupiantis lietus trukdė žaidėjams įsibėgėti atakose.

Sekmadienį rungtynes turėjo žaisti ir „Baltrex-Šiaulių“ ekipa, tačiau rungtynės buvo atšauktos dėl varžovų – Vilniaus „Geležinio Vilko“ – komandoje nustatyto teigiamo COVID-19 atvejo.

Antrojo Baltijos „Top“ lygos sezono turo kovos įvyks savaitgalį. Šeštadienį „Baltrex-Šiauliai“ susikaus su „Livonia“, o sekmadienį „Šiauliai“ stos į kovą su Vilniaus „Geležiniu vilku“ bei „Vairas-Kalvis-Jupoja“ rungtyniaus su klubu iš Vilniaus – „Tomosta-VRA“.