Moterų komanda kausis dėl bronzos medalių

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
„Šiaulių“ legionierė Davida Dale pripažinta naudingiausia „Huawei Moterų lygos“ reguliariojo sezono žaidėja.
Antrose pusfinalio serijos rungtynėse Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės užtikrinta pergale 88:45 (22:15, 26:6, 22:11, 18:13) prasiskynė kelią į „Huawei Moterų lygos“ finalą. Sostinės komanda seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-0 ir tapo pirmąja finalo dalyve, tuo tarpu šiaulietės sezoną pratęs mažajame finale ir kovos dėl bronzos medalių.

Antradienį vykusiose pirmose rungtynėse „Kibirkštis-MRU“ išbarstė 26 taškų persvarą ir dvikovos pabaigoje atsilaikė laimėdama 77:70.

Finalo ir bronzinė serijos iki trijų pergalių planuojamos kovo 19 d. – balandžio 3 d.

„Šiaulių“ merginos jėgų priešintis pakako tik pirmajam kėliniui. Vilnietės tvirtai iniciatyvą į savo rankas paėmė antrajame ketvirtyje, per kurį praleido vos 6 taškus, pačios įmetė 26 ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudamos daugiau nei užtikrintai – 48:21.

Dar sykį spurtavusios po pertraukos vilnietės išsprendė visus rungtynių klausimus.

„Šiauliams“ Davida Dale pelnė 19 taškų (6 atk. kam.), Urtė Bukauskaitė – 9 (5 atk. kam.), Savannah Plentovich – 6, Justina Oficerovaitė – 5.

„Kibirkščiai-MRU“ Jacqueline Luna-Castro (7 atk. kam.), Livija Sakevičiūtė (5 atk. kam.) ir Justina Miknaitė (11 atk. kam., 7 rez. perd., 31 naud.) pelnė po 12 taškų, Eglė Zabotkaitė – 11, Kristė Timofejeva ir Ieva Savickaitė – po 9 taškus.

„Huawei Moterų lygoje“ suspindusi „Šiaulių“ legionierė Davida Dale buvo pripažinta naudingiausia reguliariojo sezono žaidėja. Profesionalės karjerą Saulės mieste pradėjusi 24-erių amerikietė – neabejotina Romualdo Petronio vadovaujamos komandos lyderė.

D. Dale reguliariajame sezone per 18 susitikimų vidutiniškai rungtyniavo po 27 minutes, įmetė po 13,6 taško, atkovojo po 6,1 ir perėmė po 4 kamuolius, atliko po 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 17,4 naudingumo balo.

Pagal pastarąjį rodiklį ir perimtus kamuolius ji – pirma, pagal rezultatyvius perdavimus – antra, o pagal rezultatyvumą – ketvirta.

D. Dale taip pat užfiksavo penkis dvigubus dublius bei dukart buvo atsidūrusi arti trigubo dublio. Gruodžio mėnesio MVP trofėjų nuskynusi legionierė dviženklio rezultatyvumo nepasiekė tik dusyk.

„Šiauliai“ reguliariajame sezone laimėjo 11 kartų per 20 turų ir iškovojo ketvirtąją vietą, o pirmojo etapo finišo liniją kirto pasiekdami reikšmingą pergalę – po trejų metų pertraukos įveikė Kauno „Aistes-LSMU“.