Kova dėl bronzos baigėsi – „Šiaulių“ moterų komanda liko ketvirta

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
Po atkaklių kovų „Huawei Moterų lygos“ mažajame finale „Šiaulių“ krepšininkės liko ketvirtos. Nepaisant to, tai vienas aukščiausių Šiaulių krepšininkių pasiekimų per pastaruosius kelerius metus.
Reto grožio dramoje triumfavusios Kauno „Aistės-LSMU“ iškovojo „Huawei Moterų lygos“ bronzos medalius. Roko Kondratavičiaus auklėtinės ketvirtose bronzinio finalo rungtynėse svečiuose per pratęsimą 80:76 (12:15, 27:11, 22:11, 10:12, 20:16) palaužė „Šiaulių“ krepšininkes ir seriją laimėjo 3-1.

Rungtynes geriau pradėjo kaunietės, kurios po Karolinos Kazočiūnaitės baudos metimų prieš ilgąją pertrauką susikrovė 16 taškų pranašumą (39:23).

Vis dėlto į kampą prispaustoms šiaulietėms pavyko atsitiesti. Romualdo Petronio auklėtinės spurtavo ir po Urtės Bukauskaitės dvitaškio rezultatas tapo lygus – 48:48.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 3 minutėms „Aistės-LSMU“ pirmavo 4 taškais (60:56), tačiau šeimininkės pelnė 4 taškus be atsako ir pasiuntė mačą į pratęsimą (60:60).

Po U. Bukauskaitės tolimo šūvio likus 1,5 minutės šiaulietės išsiveržė į priekį (72:71), tačiau Kauno ekipa spurtavo 5:0 ir po K. Kazočiūnaitės tolimos bombos likus 43 sekundėms pirmavo 4 taškais (76:72).

Kitoje atakoje U. Bukauskaitė sušvelnino atsilikimą (74:76), tačiau pražangomis stabdyta Deimantė Žukaitė 4 baudų metimais įtvirtino „Aisčiu-LSMU“ pergalę (80:74).

Naudingiausia bronzinės serijos žaidėja išrinkta lemiamais tritaškiais varžoves baudusi K. Kazočiūnaitė, kuri šiame mače pelnė 18 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

„Šiaulių“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Savannah Plentovich. Be keitimų – 45 minutes – rungtyniavusi legionierė surinko 20 taškų (3/8 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), 12 atkovotų bei 4 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 27 naudingumo balus.

Paskutiniame serijos mače nebuvo apsieita be traumų, iš kurių viena – itin skausminga. Ketvirtojo kėlinio viduryje ant parketo nukrito ir sunkią kojos traumą patyrė viena iš Saulės miesto ekipos lyderių Davida Dale. Skausmo pakirsta legionierė nebepakilo nuo grindų, o ja pasirūpino greitoji medikų komanda, išvežusi krepšininkę į ligoninę.

Per 33 minutes D. Dale spėjo pelnyti 8 taškus, atkovoti 6 kamuolius bei atlikti 6 rezultatyvius perdavimus.

Antrajame kėlinyje taip pat čiurną susižeidė „Aisčių-LSMU“ pagrindinė įžaidėja D. Žukaitė, tačiau nepaisant skausmo ji užbaigė rungtynes ir 36 minutes surinko 15 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 9 rezultatyvius perdavimus.

„Šiauliams“ Urtė Bukauskaitė pelnė 18 (7 atk. kam.) taškų, Goda Kuzminskytė – 14 (7 atk. kam.).

„Aistėms-LSMU“ Gabija Šegždaitė pelnė 20 taškų (6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Deimantė Žukaitė – 15 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), Martyna Petrėnaitė – 13 (8 atk. kam.).

„Mes taktika tikrai nepralošėme. Suteikėme varžovėms „dovanas“: D. Dale trauma, G. Kuzminskytė neseniai po traumos. Sveikinu varžoves, bet mes joms niekuo nenusileidom, didžiuojuosi savo merginom. Sezonas buvo sunkus, nėrėmės iš kailio, kad surinktume konkurencingą komandą. Kai kas pavyko, kai kas ne. Labai sunku konkuruoti su Vilniumi, Kaunu, Klaipėda komplektuojant komandą. Manau, kad Šiauliai galėtų turėti ir stipresnę komandą, bet tam reikia investicijų“, – po rungtynių kalbėjo „Šiaulių“ treneris Romualdas Petronis.