Iššūkis Klaudijai – akistata su Europos žvaigždynu

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
Klaudijos Tvaronavičiūtės Europos čempionate Sofijoje (Bulgarija) laukia akistata su pajėgiausiomis Senojo Žemyno kovotojomis. Sportininkė jaučiasi joms pasiruošusi.
Pajėgiausia Lietuvos tekvondo kovotoja šiaulietė Klaudija Tvaronavičiūtė išvyko į Europos čempionatą. Balandžio 8–11 d. Sofijoje (Bulgarija) vyksiančiame G-4 kategorijos turnyre 22 metų lietuvės laukia akistata su pajėgiausiomis Senojo Žemyno kovotojomis.

Susirinks Europos žvaigždynas

Lietuvos rinktinės lyderei tokio rango turnyrai nėra naujiena. Tačiau praėjusių metų pabaigoje Klaudija apsisprendė keisti svorio kategoriją ir pirmą kartą čempionate kausis su iki 62 kg sveriančiomis varžovėmis. Tai reiškia, kad olimpinės atrankos turnyre lietuvei teks kovoti dar aukštesnėje – iki 67 kg kategorijoje.

Į Bulgarijos sostinę suvažiuos pajėgiausios Senojo Žemyno kovotojos: pasauliniame reitinge 1 vietą užimanti Turkijos sportininkė Irem Yaman, dvejus metus oficialiuose turnyruose nedalyvavusi ir pabėgėlės statusą įgijusi buvusi Irano rinktinės lyderė Kimia Alizadeh-Zenoorin, kroatė Bruna Vuletič, Latvijos superžvaigždė Jolanta Tarvida, Didžiosios Britanijos supertalentas Chloe Roberts.

Svorio kategorijoje iki 62 kg varžysis 23 sportininkės – Europos valstybės turi teisę atsiųsti po vieną pajėgiausią kovotoją. Balandžio 9 d. sportininkės sversis, o balandžio 10-ąją – vieno minuso sistema kovos dėl medalių.

Treneris: „Mūsų tikslas – medalis“

„Europos čempionatui ruoštis pradėjome nuo vasaros. Prieš kelias savaites Sofijoje vykęs G-1 turnyras buvo tarpinė stotelė, kuri leido pamatyti ir ištaisyti klaidas. Esame gerai pasirengę, todėl per čempionatą tikimės pasiekti geriausią formą“, – sakė Kauno sporto klubo „Gaja“ treneris Aurimas Masys.

Nuo praėjusios vasaros Klaudiją treniruojantis specialistas pažymėjo, kad perėjimas į aukštesnio svorio kategoriją buvo naudingas, nes sportininkei nebereikia alinti savęs svorio metimu: „Todėl nuotaikos tikrai geros. Dauguma varžovių sutiksime pirmą kartą, todėl analizavome jų kovas, koregavome taktiką.“

Treneris pripažino, kad daug lems sėkmė, nes Klaudija šioje kategorijoje neturi reitingo, tad burtai išsyk gali suvesti su lydere: „Bet tai nieko nekeičia, nes siekiant medalio akistatos su žvaigždėmis neišvengsime. Mūsų tikslas – Europos čempionato medalis. Aišku, tokio rango turnyre reikės ir Fortūnos šypsnio, nes viską gali nulemti vienintelė klaidelė.“

Nebevargina svorio metimas

Geros nuotaikos prieš kelionę į Bulgariją nestokojo ir Klaudija. Tiesa, pati kovotoja nekalbėjo apie medalius: „Beveik metus gyvenau be varžybų, todėl trūksta sportinio ritmo. Aišku, labai laukiau Europos čempionato, noriu kuo geriau sukovoti.“

Kandidatė į olimpinę rinktinę džiaugėsi sprendimu keisti svorio kategoriją, nes nebereikia alinti organizmo metant svorį: „Visai kitas jausmas – jaučiu jėgą, jaučiu, kaip po krūvių atsigauna raumenys. Perėjimas į šį svorį leido pamiršti „negyvų kojų“ jausmą. Dabar jau per apšilimą jaučiu, kad kojos yra „gyvos“.

Sportininkė pripažino, kad auštesnio svorio kategorijoje keičiasi ir kovos stilius, nes kovotojos yra dar stipresnės: „Todėl reikia dar daug ir sunkiai dirbti.“

Skiepai planų nesujaukė

Klaudija pripažino norinti, kad čempionate keliai susikirstų su Didžiosios Britanijos atstove Ch. Roberts. Ši sportininkė kovo mėnesį Sofijoje vykusiame turnyre užkirto šiaulietei kelią medalio link – išplėšė trapią pergalę 2:0. „Būtų įdomu dar kartą išmėginti jėgas. Pataisiau taktines, mitybos klaideles, todėl dvikova tikrai būtų kitokia“, – kalbėjo sportininkė.

Lietuvos rinktinės lyderė per pasirengimo ciklą sulaukė kvietimo skiepytis nuo koronaviruso. Dvi vakcinos „Astra Zeneca“ dozes gavusi kovotoja džiaugėsi, kad pavyko neišsimušti iš ritmo: „Šalutinį poveikį jaučiau po pirmosios dozės, o į antrąją organizmas reagavo ramiai. Turėjome atsarginį pasirengimo planą, bet jo neprireikė.“