Iki medalio Klaudijai pristigo vieno tikslaus smūgio

Gintaro ŠIUPARIO nuotr.
Bulgarijoje G-1 serijos turnyre „Ramus Sofia Open“ Klaudija Tvaronavičiūtė iškovojo dvi pergales, bet iškovoti medalį nepavyko.
Po priverstinės 13 mėnesių pertraukos į kovos ringą žengusi Klaudija Tvaronavičiūtė turnyre Sofijoje (Bulgarija) iškovojo dvi pergales. Tačiau ant nugalėtojų pakylos Lietuvos moterų tekvondo rinktinės lyderei užkopti nepavyko – G-1 serijos turnyre „Ramus Sofia Open“ trenerio Aurimo Masio auklėtinė po dramatiškos kovos suklupo ketvirtfinalyje.

„Tikėjomės medalio, iki jo trūko labai nedaug. Gaila, kad nepavyko pasinaudoti proga, bet šis turnyras – tik pasirengimas po mėnesio vyksiančiam Europos čempionatui“, – geros nuotaikos neslėpė pusmetį Klaudiją treniruojantis Kauno sporto mokyklos „Gaja“ treneris A. Masys.

Iki 62 kg sveriančių sportininkių grupėje kovojusi Klaudija galingai pradėjo turnyrą. Pirmoje kovoje jos varžovė buvo ispanė 22 metų Natalia Moreno Garcia. Dvikovos pradžioje abi sportininkės kovojo atsargiai, o arbitras už taisyklių pažeidimą taško pranašumą suteikė Klaudijos varžovei.

Po klampaus antrojo raundo 21 metų lietuvė pratrūko – dviem galingais smūgiais į galvą pelnė 6 taškus ir iškovojo pergalę 6:1.

Aštuntfinalyje Klaudijos varžovė buvo Vengrijos atstovė Csengė Patakfalvy. Ši dvikova klostėsi panašiai – abi sportininkės kovėsi atsargiai, kantriai laukė klaidos. Antrajame raunde 22 metų vengrė nugriuvo ir prarado tašką, o netrukus neišvengė galingo lietuvės smūgio koją į galvą. Tiesa, pačioje pabaigoje varžovė sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 4:5.

Lemiamame raunde lietuvės klaidele pasinaudojusi Cs.Patakfalvy net išsiveržė į priekį (7:5), bet smūgių kruša ją apipylusi Klaudija po keliolikos sekundžių susigrąžino iniciatyvą – 10:7. Paskutines 20 sek. lietuvė kantriai tykojo išsigelbėti bandančios varžovės klaidos ir gražiu smūgiu koja padidino persvarą iki 13:7.

Specialistai prognozavo, kad ketvirtfinalyje nesunkią pergalę pasieks viena grupės favoričių kroatė laikyta Kristina Beros. Bet nutiko staigmena: visą laiką pirmavusi Kroatijos atstovė pergalę išleido per paskutiniąsias 4 sek. Šturmą surengusi 17-metė britė Chloe Roberts per akimirką tiksliais smūgiais išplėšė sensacingą pergalę 12:8.

K. Tvaronavičiūtės ir 2019 m. Europos jaunių čempionės C. Roberts dvikova palankiau susiklostė britei. Ji pirmojo raundo pradžioje sugebėjo įveikti lietuvės gynybą ir tiksliai smūgiuoti į korpusą (2:0).

Klaudija kantriai spaudė varžovę ir bandė ištirpdyti jos persvarą, bet C. Roberts laikėsi taktikos vengti artimos kovos ir atsilaikė. Trečiajame raunde gerokai aktyvesnė lietuvė dukart tiksliai smūgiavo į varžovės korpusą, bet taškai nebuvo įskaityti. „Pritrūko laimės arba tikslumo. Smūgiai buvo stiprūs, bet taškai neįsižiebė“, – kalbėjo treneris A. Masys.

Ryškiausia kylančia Didžiosios Britanijos žvaigžde laikomai C. Roberts dvikova su Klaudija buvo pati sunkiausia. Į pusfinalį prasibrovusi britė be didelio vargo įtikinamai parklupdė patyrusią serbę Serdją Stevič – 12:2.

Tiesa, aukso medalis ir 10 reitingo taškų C. Roberts atiteko be kovos – kitai finalininkei kroatei Brunai Vuletič koją pakišo trauma. Bronzos medaliai įteikti serbei S. Stevič ir Latvijos žvaigždei Jolantai Tarvidai.