Vyriausybė su Šiauliais darys eksperimentą

Vyriausybė su Šiauliais darys eksperimentą

Vyriausybė su Šiauliais darys eksperimentą

Šiaulių pramonininkų asociacijos kalėdiniame renginyje pranešta, kad Šiauliai pasirinkti eksperimentiniu miestu. Žinią pagarsinęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis sakė, kad pasitelkus verslą ir savivaldą bus stengiamasi paspartinti Šiaulių miesto ir regiono plėtrą.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Žadamas ypatingas Vyriausybės dėmesys

„Vyriausybėje šiuo metu įvairiais pjūviais atliekamas Šiaulių tyrimas. Įvertinamas vietos įmonių potencialas, jų eksporto ir apyvartos augimas“, – paaiškino R. Dargis.

Nustačiusi, ko reikia įmonėms augti, Vyriausybė su Šiauliais darys eksperimentą. „Norima parodyti, kad sutelkus Vyriausybės, savivaldos ir verslo jėgas, Šiauliuose galima pasiekti esminių pokyčių. Šiaulių pavyzdys vėliau būtų taikomas ir kitoms savivaldybėms“, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas.

Nuspręsta padėti Šiaulių regionui greičiau atsigauti, atskleidžiant vietos versle slypintį potencialą. „Vienai įmonei reikia naujų rinkų, kitai – pažangesnės technologijos, dar kitai – finansinių europinės paramos injekcijų. Žinant įmonių problemas, galima nubrėžti joms teigiamų pokyčių kelią“, – aiškino R. Dargis.

Jo nuomone, ir versle, ir kitose srityse, pažangą lemia kūrybingi žmonės, kuriems dar nėra tinkamų sąlygų atsiskleisti. „Prioritetas turėtų būti teikiamas veikiančiam žmogui, o ne pašalpos prašytojui“, – sakė prezidentas.

Europos parama turi padėti kurti

Lietuvai per naująjį finansavimo periodą 2014–2020 metais žadami 44 milijardai litų europinės paramos. Ar šalis sugebės tinkamai šias lėšas įsisavinti, spaudos konferencijoje diskutavo LPK prezidentas R. Dargis, europarlamentaras Zigmantas Balčytis, Šiaulių meras Justinas Sartauskas ir Šiaulių pramonininkų asociacijos (ŠPA) prezidentas Alvydas Stulpinas.

„Verslas apie prioritetus paramai gauti sužinos tik 2014 metų pabaigoje. Ar tai normalu?“ – pradėdamas diskusiją klausė A. Stulpinas.

R. Dargio nuomone, europinės paramos panaudojimas privalo būti efektyvesnis. Parama turi padėti kurtis verslui, naujoms darbo vietoms. „Jeigu nesugebėsime teisingai „pasodinti“ Europos pinigų, turėsime bėdos“, – perspėjo jis.

Europarlamentaro Z. Balčyčio žodžiais, Lietuvai reikia investuoti į pažangias technologijas. „Praėjęs amžius buvo fizikos, šis – biologijos. Gal Lietuvai verta orientuotis į medicininį turizmą? Reikia ne tik darbo, bet ir uždarbio“, – kalbėjo europarlamentaras.

Anot jo, Lietuva yra viena iš pirmaujančiųjų pagal europinės paramos įsisavinimą, tačiau lėšų įsisavinimo sistemą reikėtų supaprastinti.

Nėra regioninės politikos ar vidinio nusiteikimo?

J. Sartauskas pasidžiaugė, kad  Šiaulių pramonės parke, Laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjo kurtis naujos įmonės.

„Beveik per kiekvieną Tarybos posėdį priimame po vieną  dvi paraiškas įmonių, norinčių kurtis Pramonės parke. Žemės jau nebeturime, einame į LEZ teritoriją. Deja, Ūkio ministerija nesugeba parinkti operatoriaus“, – sakė J. Sartauskas.

Jis apgailestavo, kad Lietuvoje nėra regioninės politikos.

R. Dargio nuomone, pirmiausia miesto augimu turi būti suinteresuota savivaldybė.

„Kai pakalbu su vienu ar kitu meru ir klausiu, kodėl jie vangūs, man išvardija tris priežastis. Pirma, jei norės pritraukti konkrečią įmonę, bus apkaltinti viešų ir privačių interesų konfliktu. Antra, jei pritrauks įmonę, tarkime, su 5000 darbo vietų, miestas neteks valstybės dotacijų, ir trečia, mero alga vis tiek kaip buvo 3500 litų, taip ir liks“, – komentavo R. Dargis. Vadinasi, miesto likimas priklauso nuo vidinio mero nusiteikimo.

J. Sartauskas, žurnalistų paklaustas, kodėl iki šiol Šiaulių bulvare nedega nė viena šventinė dekoracija, tuoj pat telefonu nurodė šviesą įjungti.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PIRMENYBĖ: Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis sakė, kad ir versle, ir kitose srityse svarbiausi yra kūrybingi žmonės. „Prioritetas turėtų būti teikiamas veikiančiam žmogui, o ne pašalpos prašytojui“, – sakė prezidentas.

Apdovanoti geriausieji

Šiaulių pramonininkų asociacijos kalėdiniame renginyje geriausiems metų verslininkams įteiktos nominacijos.

Aukso ženklas – aukščiausias Lietuvos pramonės konfederacijos apdovanojimas už indėlį į energetikos sektoriaus plėtrą įteiktas Leonui Čepuliui, UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“ direktoriui.

Šiaulių pramonininkų asociacijos šių metų Profesijos riteriu pripažintas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ vadovas.

60 metų jubiliejaus proga apdovanotas Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus, už naujų darbo vietų kūrimą – Rima Žurauskaitė, UAB „Diab“ direktorė.

Šiaulių darbo biržos direktorius Rimundas Domarkas apdovanojo AB Neaustinių medžiagų fabriko vadovą Stanislovą Grušą, įkūrusį daugiausiai darbo vietų.

RITERIS: Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ vadovas, išrinktas šių metų Šiaulių pramonininkų asociacijos Profesijos riteriu.

APDOVANOJIMAS: Lietuvos pramonės konfederacijos Aukso ženklas už indėlį į energetikos sektoriaus plėtrą įteiktas Leonui Čepuliui, UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“ direktoriui (nuotraukoje dešinėje, kairėje – R. Dargis).

ĮVERTINIMAS: Nominacija už naujų darbo vietų kūrimą atiteko Rimai Žurauskaitei, UAB „Diab“ direktorei.