Nuriedėjai į griovį – skambink seniūnui

Nuriedėjai į griovį – skambink seniūnui

TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI

Nuriedėjai į griovį – skambink seniūnui

Į laikraščio redakciją paskambino Kairių (Šiaulių rajono) gyventoja. Jos automobilis dėl slidaus kelio įriedėjo į griovį. „Bet kurią akimirką mūsų mašina galėjo apvirsti“, – pasakojo moteris. Po dešimties minučių griovyje atsidūrė dar vienas automobilis. Moteris išgirdo pasiūlymą kreiptis pagalbos į seniūną.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Prisiima atsakomybę

„Tikrai nesitikėjau, tačiau jau po 20 minučių mūsų ištraukti atskubėjo seniūnijos traktorius“, – pasakojo incidentą Kairiuose patyrusi vairuotoja. Iš griovio buvo ištraukti abu automobiliai. Moteris sakė norinti padėkoti Kairių seniūnui Artūrui Šulčiui už pagalbą, nors pasiūlymas kreiptis tiesiogiai į jį moterį ir nustebino.

– Seniūne, ar to ryto įvykis – išskirtinis šią žiemą? – klausėme Kairių seniūno Artūro Šulčiaus.

– Šis, jei neklystu, buvo penktasis.

– Kokias galimybes padėti turite?

– Seniūnijos žinioje yra 1989–1990 metų „Belarus“ MTZ-80 traktorius. Į seniūnijos tiesiogines funkcijas tokio pobūdžio pagalba vairuotojams neįeina. Bet seniūnas turi rūpintis seniūnijos gyventojais.

Pagalbos gali tikėtis ne tik seniūnijos gyventojai. Buvo atvejų, kai žmonės, kurių automobilis įstrigo mūsų seniūnijoje, skambino bendruoju informacijos telefonu ir juos sujungė tiesiogiai su manimi.

Mūsų seniūnijos ūkininkai irgi mielai padeda.

– Tačiau teisiškai, naudodamas valdišką traktorių ne darbo valandomis, darote nusižengimą?

– Darau. Tuo klausimu kalbėjausi ir su juristais. Pavyzdžiui, šeštadienį pusto, aš sekmadienį jau noriu valyti kelius, kad pirmadienį žmonės galėtų patogiai išvažiuoti į darbą. Net 5–6 valandą ryto, ką ir darau, pradėdamas valyti kelius nusižengiu vidinėms darbo tvarkos taisyklėms. Mūsų darbas prasideda nuo 8 valandos ryto.

Jei, neduok Dieve, traktorius tuo metu įvažiuotų į griovį ir jį vairuojantis žmogus susižeistų, atsakomybė tektų man.

Skundų kelininkams – ne vienas

– Ar mėginote kalbėti su „Šiaulių regiono kelių“ atstovais dėl kelių slidumo?

– Skundų „Šiaulių regiono keliams“ esu pateikęs ne tik dėl šios Ežero gatvės valymo. Ji dabar – kaip niekam nepriklausantis vaikas. Kelininkai nenori valyti, kol nėra visiškai perduotas aplinkkelis, o mūsų seniūnijai priklauso tik Purienų gatvės valymas.

Taip pat atsainiai „Šiaulių regiono keliai“ prižiūri ir kelią Žadžiūnai–Eimučiai–Kairiai: mažai valo, ten būna labai slidu. Jau ne vieną ir mašiną teko traukti.

Prieš porą dienų skambino žmogus pasiskųsti, kad jį, važiuojantį šalikele, o ne Šiaulių–Kairių dviračių taku, nubaudė policija. Dviračių taku jis važiuoti negalėjo, nes takas nebuvo nuvalytas. Tą padaryti taip pat turėjo „Šiaulių regiono keliai“.

Iš Bertužių vieną rytą į seniūniją užsuko moteris su pipiru ant rankų. Pasiguodė turinti du mažus vaikus, kurių vieną kasryt reikia vesti į darželį, o klampoti per nenuvalytą dviračių ir pėsčiųjų taką – labai sunku. Vėl skambinu „Šiaulių regiono keliams“. Žada atsiųsti techniką tik kitą dieną. Vėl prašau seniūnijos traktorininko gelbėti.

Pagalbos galima kreiptis ir į ugniagesius

– Ar jums yra tekę į kokią seniūniją kreiptis pagalbos?

– Radviliškio rajone prieš Kalėdas per pūgas įstrigau. Skambinau draugams, po valandos privažiavo, ištraukė.

Nors galėjau skambinti kolegai seniūnui ir prašyti jo pagalbos. Bet buvo 8 valanda vakaro, šeštadienis...

– Kas iš tikrųjų turėtų padėti žmonėms tokiais atvejais?

– Esame kalbėję su ugniagesiais. Jie turi didelio pravažumo mašinas, gelbėti žmones iš užpustytų kelių, griovių – jų prerogatyva. Mažas mūsų seniūnijos traktorius negali padėti ištraukti didesnės transporto priemonės nei lengvasis automobilis.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DARBAI: Kairių seniūnas Artūras Šulčius sako, kad pirmiausia įstrigusius ir nuo kelio nuvažiavusius automobilius turėtų gelbėti ugniagesiai gelbėtojai.

 

SPECIALISTO KOMENTARAS

Jei turtas neapgadintas, policijos kviesti nereikia

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Kęstutis DIČIUS apie situaciją:

– Jei automobilis įvažiavo į griovį ir nesugadino jokio turto, išskyrus  patį automobilį, žmonės nenukentėjo, policijos kviesti nereikia. Atsiverčiate automobilį ir galite važiuoti toliau.

Jei nuvažiavę nuo kelio įvažiuojate į tvorą, sulankstote atitvarus ar kitaip nukenčia kito asmens turtas, policiją kviesti būtina.

Net aplankius draugą nuosavame name ir atsitrenkus į jo vartus, abi pusės turėtų užpildyti deklaraciją.