
Naujausios
Atitvarai – neįveikiami
Apie naktį kelyje du besiblaškančius briedžius policiją informavo gyventojai. Vienas briedis, gali būti, jauniklio mama, išbėgo į kelią, įveikė atitvarus, ir atsidūrė kitoje pusėje. Jaunikliui sekėsi prasčiau: išbėgęs į važiuojamąją dalį, jis pabūgo atitvarų, todėl ėmė kelyje blaškytis ir tik per plauką netapo skubančio vairuotojo auka. Laimei, problemos pavyko išvengti.
Išplatinus šią informaciją internete, komentatoriai piktinosi kelininkais, kurie kelio Šiauliai–Radviliškis rekonstrukcijos metu neįrengė specialių požeminių perėjų laukinei faunai, nepasirūpino apsaugomis, kad gyvūnai neišbėgtų į kelią ir nesukeltų rimtų pasekmių. Anot žmonių, minėtame kelyje kanopinių gyvūnų pasirodymai – dažnas reiškinys.
Jau gelbėjo
Panašaus nutikimo būta ir šių metų birželio 9-osios naktį: mama briedė ir jos jauniklis tada taip pat blaškėsi kelyje. Į pagalbą atskubėjo Šiaulių apskrities policijos patrulių ekipažas: 31 metų Tautvydas Skikas ir jo kolegė. Nuvykę pareigūnai pamatė, kad vienoje kelio pusėje stovėjo briedė, o kitoje, už atitvarų -- niekaip pas mamą kelio nesurandantis briedžiukas.
T. Skikas prisiartino prie briedžiuko, apglėbė jį rankomis ir pakėlęs pernešė per kelią, kur savo sūnaus nekantriai laukė briedė. Šeima bematant nudūmė miško pusėn.
Baigtis – tragiška
Jei nelaimės kelyje Šiauliai–Radviliškis išvengti pavyko, tai magistraliniame kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda ties Paupio kaimu Šilalės rajone, susidūrimas su briedžiais ketvirtadienio vakarą baigėsi tragiškai.
26 metų vyro vairuojamas automobilis "VW Passat" atsitrenkė staiga į kelio važiuojamąją dalį įbėgusį briedį ir skiriamosios juostos tvorą bei po susidūrimo sustojo magistralinio kelio antroje eismo juostoje. Staiga į šį automobilį atsitrenkė iš galo važiavęs automobilis "Audi A4". Eismo įvykio metu žuvo automobilio "VW Passat" vairuotojas.
Policijos patarimai
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rudenėjant šalies keliuose daugėja transporto priemonių susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ir laukus, kyla rizika susidurti su iš vienų ganyklų į kitas migruojančiais dideliais kanopiniais gyvūnais – briedžiais, stirnomis ir kitais.
Policijos duomenimis, šiais metais šalies keliuose susidūrimų su laukiniais gyvūnais padaugėjo beveik ketvirtadaliu, policija užregistravo 3 208 tokius eismo įvykius, iš jų 23 eismo įvykių metu buvo sužaloti 26 žmonės, 1 žmogus žuvo.
2018-aisiais susidūrimai su gyvūnais keliuose nusinešė 3 žmonių gyvybes.
Daugiausia (76 procentai) eismo įvykių, kuriuose dėl laukinių gyvūnų kaltės nukentėjo žmonės, buvo sukelta didelių kanopinių gyvūnų, dažniausiai – briedžių.
Skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, daugiausia susidūrimų su gyvūnais įvyksta krašto keliuose, dažni susidūrimai magistraliniuose keliuose, iš kurių avaringiausias – magistralinis kelias Vilnius–Kaunas–Klaipėda.
Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklai "Laukiniai gyvūnai", įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose.
Taigi vietovėse, paženklintose kelio ženklais "Laukiniai gyvūnai", būtina sulėtinti greitį, kad, atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galima būtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti. Stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto.
Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai. Nemirksėti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.
Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas, sužeisti arba žuvo žmonės, apgadintos transporto priemonės, statiniai, kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai ar kitas turtas – vairuotojui privaloma telefonu pranešti skubios pagalbos telefonu 112 apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina pareigūnai, aplinkosaugininkai ar medžiotojai.
Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija auga, o gyvūnų ganyklų plotai išsiplėtė.
