Briedis išlaužė kelio atitvarus

Policijos nuotr.
Laukiniam gyvūnui kelio atitvarai – ne kliūtis ir sulaužyti juos nesudėtinga. Pareigūnai ragina keliaujančiuosius tamsiuoju paros metu būti itin atidžius.
Nors įprastai laukinius žvėris baiminamasi sutikti užmiesčio keliuose, užklysta jie ir į miestus. Neseniai tai nutiko Radviliškyje. Policija eismo dalyvius ragina saugotis.

Paskutinėmis spalio dienomis policijai pranešta, kad Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, ties Autobusų stotimi, sulaužytas ir pasviręs kelio atitvaro segmentinis tinklas. Atrodytų, kad judrioje gatvėje būta eismo įvykio, tačiau atvykę pareigūnai nerado nei apgadinto automobilio, nei liekanų, bylojančių apie eismo įvykį – stiklo šukių, stabdymo žymių ir pan.

Pareigūnams apžiūrint sulaužytą tvorą, prie jų priėjo vyriškis. Prisistatęs apsaugos darbuotoju, vyras patikino matęs, kas nutiko. Pasakojo stovėjęs netoliese esančio prekybos centro stovėjimo aikštelėje, kai išgirdo didelį trenksmą, sklidusį nuo Šiaulių gatvės pusės, o atsisukęs pamatė, kaip per skiriamosios juostos segmentinę tvorą į kitą kelio pusę persivertė briedis. Laimė, dėl per kelią skubančio gyvūno eismo dalyviai nenukentėjo, o briedis mikliai atsistojo ir nubėgo link Radviliškio autobusų stoties.

Policija primena, kad rudenį ir pavasarį padidėja tikimybė kelyje sutikti laukinius gyvūnus.

Siekiant išvengti susidūrimų su jais, svarbu būti dėmesingiems, ypač važiuojant užmiesčio keliais, tamsiuoju paros metu, esant rūkui ar darganai. Būtina įvertinti, kad gyvūnų elgesys nenuspėjamas, ypač jei juos apakina transporto priemonių žibintų šviesos. Kelio ruožuose, paženklintuose įspėjamuoju kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai“, elgtis reikėtų labai atidžiai, stebėti kelkraščius, o pamačius stovintį gyvūną, važiuoti pro jį atsargiai, lėtai, nemirksėti žibintų šviesomis, nenaudoti garso signalo.