Savaitgalį Pakruojo dvaras puošis gėlėmis

Dvaro nuotr.

Vis labiau besiruošiantis šios vasaros didžiausiam gėlių įvykiui, festivaliui „Vasarvidžio nakties sapnas 2020“, pirmąjį birželio savaitgalį Pakruojo dvaras kviečia stebėti tiesiogiai, kaip jis puošiasi gėlėmis – čia vyks spalvingas gėlių kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai“.

Jo metu beveik trys dešimtys komandų gėlių meno mylėtojų, floristų ir gėlininkų iš visos Lietuvos išlaisvins savo fantaziją kurdami kompozicijas, o visą savaitgalį bus galima susitikti su augalininkystės žinovais, įsigyti patikusį lietuvišką augalą ar produktą, papramogauti. Konkursas vyks birželio 6 dieną, o augalininkystės profesionalų suvažiavimas tęsis abi savaitgalio dienas.

Antrus metus rengiamas gėlių kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai 2020“ savaitgalį suteiks galimybę dvaro lankytojams stebėti, kaip prieš jų akis gimsta meno kūriniai iš įvairių gėlių ir kitų gamtoje natūraliai randamų medžiagų.

Šiemet dvare rengiamame konkurse dalyvaus ir patyrusios komandos gėlių kompozicijų kūrime, jėgas jau išbandžiusios užsienyje tokio tipo konkursuose užsienyje – „Glamour gėlės“ su floristu Nerijumi Navicku priešakyje, „Gėlės idilė“ su Jūrate Masliukaite. Tai – tik keli vardai, kurie drauge su kitomis komandomis išlaisvins fantaziją.

Šią vasarą gėlių festivalio metu dvaras stebins dar didesne įvairove gėlių rūšių, todėl savaitgalį suteikia galimybę lankytojams supažindinti su įvairiais augalais, jų įsigyti savo sodui ar kiemui tiesiai iš profesionalų rankų.

Šiemet prie renginio organizavimo komandos prisijungė ir žinoma gėlininkė Daiva Gasiūnienė, kurios iniciatyva čia bus galima įsigyti daugiamečių ir vasaros gėlių, dekoratyvinių augalų ir vaismedžių, lietuviškų produktų ir rankų darbo gaminių. Pasak jos, šiame renginyje kiekvienas norintis galės ne tik grožėtis augalais, bet ir pasikonsultuoti su augalininkystės profesionalais, agronomais, mokslininkais, pašventusiems augalams savo gyvenimą ir laiką, tame tarpe ir su garsia žolininke Jadvyga Balvočiūte.

Įvairiais augalais ir gėlėmis pastaraisiais metais gausiai besipuošiantis dvaras, praeitais metais pramintas ne tik gėlėčiausia vieta Lietuvoje, bet ir Europoje.

Gėlininkų suvažiavimas ir gėlių kompozicijų konkursas dvare vyks birželio 6-7 dienomis.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.