Naujausios
Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje iš ryto buvo tylu, ant durų užrašas skelbė, kad vyksta įspėjamasis dviejų valandų streikas, kurio metu pedagogai bendravo mokytojų kambaryje, dalis dalyvavo dekupažo užsiėmimuose. Mokyklos direktorius Tomas Armonavičius, kuris palaikė streikuojančius, teigė, kad mokymo procesas dėl tų poros pamokų tikrai nenukentės. Iš anksto įspėjus apie streiką tėvelius, iš šešių šimtų mokinių atvyksiantys į pamokas iš pat ryto buvo užsiregistravę 63. Jiems užsiėmimus vedė sveikatos specialistai, policijos pareigūnai.
Pedagogai piktinosi, kad iš Vilniaus gal apskritai sunku matyti, kaip gyvena žmonės regionuose, gal tiems aukštiems valdininkams, politikams galima padėti praregėti: jie net patys atsivežtų pažiūrėti, kaip kaime verčiamasi, kad ir mokytojai augina daržus, sodus, vištas.
Iš viso vakar Joniškio rajone įspėjamajame streike dalyvavo apie 260 pedagogų iš aštuonių ugdymo įstaigų: Joniškio „Saulės“, Kriukų, Gasčiūnų pagrindinių mokyklų, Algimanto Raudonikio meno mokyklos, „Aušros“, Žagarės, Skaistgirio gimnazijų, Joniškio „Saulutės“ vaikų lošelio–darželio. Kitose ugdymo įstaigose arba susikūrusi kita profesinė sąjunga, kuri prie streiko neprisijungė, arba jos iš viso nėra.
„Mes streikuojame, nes nevykdomi valdžios pažadai. Maži pagalbos specialistų – logopedų, specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, mokytojų padėjėjų – atlyginimai. Jiems buvo pažadėti papildomi 10 milijonų šiais mokslo metais, bet jų nėra“, – sakė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Joniškio švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rasa Vaitkienė.
Taip pat reikalauta didesnių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų pareiginės algos koeficinetų, dėstytojų, mokslo darbuotojų atlyginimų. Mokytojai sakė norintys ne „aukso kalnų“, bet pažadų vykdymo ir valdžios atsakomybės, nes tai, kas vyksta dabar, nekelia pasitikėjimo ir tik skatina jaunąją kartą išvykti iš tėvynės.