Prie streikuojančių mokytojų prisijungė ir aukštųjų mokyklų dėstytojai

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Vakar dėl nepakankamo finansavimo Vilniaus universitetas organizavo socialinę akciją „Diplomas už Ačių".
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga lapkričio 28-ąją paskelbė įspėjamąjį dviejų valandų streiką – nuo 8 iki 10 valandos. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga vienija daugiau nei 10 tūkstančių narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai priklausanti profesinė sąjunga.
Įspėjamajame streike taip pat dalyvauja Šiaulių miesto švietimo profesinių sąjungų susivienijimas, jungiantis 30 miesto ir rajono švietimo įstaigų pirminių organizacijų.

Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo vadovė Rasa Jasmontienė informavo, kad streikuojančių įstaigų sąraše – 22 švietimo įstaigos (4 įstaigų dirbantieji nedalyvaus dėl darbo grafikų ypatumų, palaikymą ir pritarimą pareikš kitais būdais): Šiaulių miesto Dainų, Ragainės, Vinco Kudirkos, Gytarių, Gegužių, Romuvos progimnazijos,  Simono Daukanto, Sporto, "Romuvos: gimnazijos, taip pat miesto lopšeliai-darželiai "Voveraitė", "Varpelis", "Klevelis", "Kregždutė", "Eglutė", Ringuvos specialioji mokykla. Prie kolegų prisijungia ir Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelis-darželis "Eglutė", Meškuičių gimnazija, Voveriškių mokykla.

Pagrindinė įspėjamojo streiko priemonė – ugdomosios veiklos nevykdymas 2 valandas.
Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas taip pat prisijungė prie įspėjamojo streiko. Jis vyks ir Šiaulių universitete. Universiteto darbuotojai ir dėstytojai streiko metu rinksis į bendruomenės (dėstytojų, studentų ir darbuotojų) susitikimą su laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einančiu prof. Dariumi Šiaučiūnu ir Šiaulių universiteto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininke Angele Kavaliauskiene.

Komentuodamas švietimo profsąjungų reiškiamus priekaištus dėl biudžete numatytų mažesnių nei buvo sutarta lėšų švietimo bendruomenei, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad taškas dar nėra padėtas, nes biudžetas "dar kartą bus svarstomas Seime", esą finansinių šaltinių, būtinų realizuoti švietimo darbuotojų reikalavimus, dar galima surasti.

 

Komentarai

Ramus    Ket, 2019-11-28 / 10:07
Manau kad tokie neatsakingi švietuomenės veiksmai kelia džiaugsmą Putino režimui Rusijoje. Juk sakė drg. Gorbačiovas, kad Laisvės nuo TSRS siekia visokie savęs nerealizavę nevykėliai? Tai va - mokė, tobulėjo, modernėjo, bet kaip uždirbami pinigai vis dar neišmokta? Karalienės Mortos mokyklų vadovai tai juk visai gerai laikosi, jie nestreikavoja ko gero? Ir juk streikavoti kad pradėjo visi paeiliui, kodėl tokia griūtis gavus Laisvę? Kas turi IŠMOKYTI visuomenę teisingai valdyti procesus, skirstyti pinigus, įdarbinti galinčius nesugriauti valstybės iš vidaus, nesugriaunant moralinių vertybių? Nagi va šitie sreikavotojai ir privalo, kas gi kiti?
Baimė    Ket, 2019-11-28 / 15:14
Salduves progimnazijoj niekada nestreikuos, nes bijo direktorės. Ten tvarka kaip Šiaurės Korėjoj

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.